Inhalacje na zatoki – niezastąpione na ból i zatkany nos

Inhalacje na zatoki – niezastąpione na ból i zatkany nos

0

Kiedy zatoka traci zdolność do samooczyszczania, dochodzi do infekcji, czyli zapalenia. Rzęski nabłonka zatoki oraz komórki produkujące śluz nie wykonują już swojej pracy tak, jak w czasie idealnej sprawności. Odpowiedzialne za ten stan mogą być bakterie (np. paciorkowce), patogen wirusowy lub grzyby.

Zapalenie zatok

Zakażenie zatok może zostać wywołane także przez nieprawidłową budowę przegrody nosowej, czynniki genetyczne, źle funkcjonującą gospodarkę hormonalną, a także czynniki środowiskowe. (dym papierosowy, temperatura, klimatyzacja). Tak się zaczynają duże kłopoty z zatokami. Jeśli cierpisz na to schorzenie lub ktoś z Twoich bliskich, to dobrze wiesz, jak trudno jest się do końca i szybko wyleczyć.

Skutkiem nieprawidłowości w funkcjonowaniu zatok jest ucisk, ból i obrzęk, powstające w zatokach. Nieprzyjemne odczucia bólowe odczuwane są także w różnych częściach twarzy. Często po tylnej ściance gardła ścieka ropna wydzielina, nos jest niedrożny i do tego dochodzi kaszel. Załzawione oczy plus kłopoty z mówieniem to nieodłączne symptomy kłopotów z zatokami.

Jeśli to wszystko nie jest Ci obce i zmagasz się z częstym zapaleniem zatok, oprócz zażywanych leków wypróbuj inhalacje na zatoki. Sporządzone na bazie naturalnych składników – ziół rozkurczających (szałwia, rumianek) lub olejków eterycznych, idealnie oczyszczą górne drogi oddechowe i przyniosą Ci znaczną ulgę.

Inhalacje na zatoki przygotowuje się bardzo prosto

Wystarczy miska z gorącą wodą, ręcznik i garść ziół lub kilka kropel aromatycznych olejków (eukaliptusowego lub miętowego). Głębokie oddychanie przez nos przy zamkniętych oczach, przez ok. 15 minut, a 5. Minut, gdy inhalujesz dziecko, wystarczy, aby udrożnić drogi oddechowe. Inhalacje na zatoki powinny być powtarzane 2-3 razy dziennie, gdyż tylko wtedy zabieg pomoże zmniejszyć objawy związane z infekcją.