Jak wybrać narty dla dzieci?

Zima, a w szczególności czas ferii zimowych, to okres, w którym powinniśmy cieszyć się ze śniegu i aktywnie spędzać czas na wolnym powietrzu. Białe szaleństwo to idealny sposób zarówno na dobrą zabawę, jak i zdrowy ruch, podtrzymujący formę. Zachęcajmy nasze pociechy do korzystania z aktywności na śniegu. Pamiętajmy jednak, że udana zabawa, w szczególności kiedy mówimy o początkach przygody z danym sportem i konieczności nauki podstaw, wymaga dysponowania odpowiednim sprzętem. Sprawdźmy czym kierować się kupując narty dla dzieci.

Długość

Długość nart to podstawowy parametr, jakim powinniśmy kierować się podczas wyboru odpowiedniego sprzętu. Odpowiednio dobrany rozmiar warunkuje komfort jazdy. To zasada, która obowiązuje zarówno wtedy, kiedy wybieramy narty dla dzieci, jak i nas samych. Narty dla dzieci nie mogą być ani za długie, ani za krótkie. Jakie są zatem odpowiednie? Idealnym rozmiarem nart dla najmłodszych jest długość mieszcząca się w przedziale 60-80cm. Dla dzieci starszych, nie istnieje ogólny przedział. W tym przypadku obowiązuje zasada, wedle, której należy odjąć 5-10 cm od wzrostu dziecka i szukać narty o takiej długości.

Pomyśl o parametrach skręcania

Kiedy już wybierzmy odpowiednią długość nart dla dziecka, powinniśmy zadbać o drugi parametr, który stanowi ideę jazdy. Mowa tu oczywiście o możliwościach skręcania. W tym celu, należy odpowiednio wybrać rdzeń. Jeżeli kupujemy narty dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem, wybierzmy te, które mają głębokie taliowanie i szeroki promień skrętu. Ułatwi to jazdę i zwiększy bezpieczeństwo eliminując możliwość przesadnie szybkiej jazdy. Jeżeli szukam nart dla dzieci starszych lub tych, które posiadają już pewne umiejętności i doświadczenie, wybierajmy taki sprzęt, który cechuje mniejsze promień skrętu. Dzięki temu, narty pozwolą na bardziej profesjonalną jazdę i szlifowanie już zdobytych umiejętności.

Dodatki do nart

Kiedy już kupimy odpowiednie narty, idealnie dopasowane do możliwości i potrzeb naszego dziecka, musimy pomyśleć o zakupi butów i wiązań. Profesjonaliści doradzają wybór butów jednoklamrowych, o miękkiej skorupie i niezbyt wysokiej cholewie. Absolutnie nie sugerujmy się zakupem butów na dłuższy czas, biorąc pod uwagę, że stopa dziecka rośnie. W tym aspekcie nie warto oszczędzać. Za duże buty zagrażają bezpieczeństwu i zdecydowanie zaburzają komfort jazdy.

Wybierając się na zakupy z zamiarem nabycia odpowiednich nart dziecięcych, dobrze zastanówmy się jakiego sprzętu potrzebujemy. Nigdy nie kupujmy nart sugerując się jedynie atrakcyjnym wyglądem.

Dziecięce rozmiary nart znajdziesz w sklepie http://agasport.com.pl/junior-cat-9