Zafunduj dziecku moc atrakcji na stoku narciarskim

Dzieci znane są z tego, że uwielbiają być w ruchu, a szczególnie lubią przebywać na świeżym powietrzu, gdzie mogą dodatkowo obcować z naturą. Jeśli są zdrowe i sprawne fizycznie to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić do ich życia podatkową dawkę sportu w postaci nauki jazdy na nartach. Okazuje się, że narty dla dzieci mogą zostać im już sprezentowane w wieku trzech lat. Dlaczego warto postawić na taką formę rozrywki? Na co zwrócić uwagę przy zakupie nart dla dzieci?

Pożyteczna zabawa pozwalająca rozładować napięcie

Nie od dziś wiadomo, że dziecko najlepiej uczy się poprzez zabawę. Jeśli więc chcemy zrobić dla swojej pociechy coś przyjemnego i równocześnie pożytecznego, to warto, aby sport zagościł na stałe w ich życiu. Sprawdzą się w tym celu narty dla dzieci, które wprowadzą pociechę w świat sportów stricte zimowych. Które dziecko nie cieszy się, gdy spadnie biały puch? Nauka jazdy na nartach to dla niego podwójna uciecha.

Chcesz nauczyć dziecko jeździć na nartach? Znajdź mu odpowiedniego instruktora

Dlaczego nauka jazdy na nartach jest polecana już w młodym wieku? Okazuje się bowiem, że dzięki małej wadze i niskiemu wzrostowi dziecka, w przypadku upadku nie grozi mu większe ryzyko. Niemniej jednak najlepiej jest, gdy dziecko uczy jazdy na nartach wykwalifikowany do tego instruktor. Najlepiej stawiać na osoby mogące pochwalić się dobrymi rekomendacjami znajomych. Jak powszechnie wiadomo, nauka czegoś nowego jest zwykle wyboista i wymaga czasem wielu podejść, zanim uda nam się osiągnąć sukces. Dlatego też bardzo istotne jest to, żeby wybrany przez nas instruktor potrafił zachęcić dziecko do podejmowania dalszych prób. Ważne jest też, aby narty dla dzieci stały się czymś pozytywnym, najlepiej aby kojarzyły je z zabawą. Na początek zalecane są zajęcie indywidualne, a dopiero po opanowaniu podstaw można przejść do nauki w niewielkiej grupie, która nie będzie przytłaczać malca. Okazuje się, że dziecko nie potrzebuje jakiegoś specjalnego przygotowania do nauki, ponieważ zwykle wystarcza mu chodzenie, bieganie czy skakanie.

Wybór nart dla dzieci

Zaczynając dopiero naukę jazdy na nartach, nie trzeba od razu kupować dziecku profesjonalnego sprzętu narciarskiego z najwyższej półki. Na początek przygody z narciarstwem wystarczy wypożyczyć potrzebny sprzęt. Pamiętajmy też, że małe dzieci szybko rosną, a poza tym istnieje ryzyko, że po paru lekcjach przestanie mu się to podobać i straci zainteresowanie nartami. Dla najmłodszych poleca się wypożyczenie krótkich nart jurorskich, które mają zwykle 60-80 cm i sięgają mu do brody. Powinny być niezbyt szerokie i lekkie. Jeśli chodzi o buty, to warto postawić na nieco większe, a najlepiej aby dziecko wybrało samo najwygodniejsze dla siebie. Podstawą jest także kask, bez którego dziecko narażone jest na poważne kontuzje. Nasz wybór powinien paść na taki, który przylega do głowy i spełnia normy bezpieczeństwa. Z kolei gogle powinny być lekkie i wyposażone w żółte szybki. Z kijków można praktycznie zrezygnować.

Narty na nadchodzący sezon znajdziesz na stronie http://agasport.com.pl/junior-cat-9