Zaproszenia ślubne – wbrew pozorom sprawa nie błaha

Organizowanie ślubu i wesela to przede wszystkim ciąg podejmowanych decyzji na każdy temat związany z tymi uroczystościami. Są decyzje duże, strategiczne, takie jak wybór lokalu na wesele, wybór stylu wesela, rodzaj muzyki i wytypowanie zespołu weselnego, są też mniejszej wagi, których nie można jednak pominąć. Jedną z nich jest wybór formy zaproszenia gości na ślub i wesele.

Niby temat zaproszeń jest prosty, jednak po głębszym zastanowieniu okazuje się, że musimy poświęcić mu sporo czasu i uwagi. Przede wszystkim powinniśmy ustalić, ilu i których gości przewidujemy zaprosić na naszą uroczystość oraz kiedy ona się odbędzie. Data ślubu i wesela są istotne nie tylko dla samej treści zaproszenia, ale określi nam, z jakim wyprzedzeniem będziemy musieli zlecić wydrukowanie zaproszeń i dostarczyć je do adresatów tak, aby nie byli oni zaskoczeni, a nawet obrażeni zbyt późnym ich zawiadomieniem. Muszą przecież w swych kalendarzach odpowiednio wcześniej zarezerwować termin na tą okoliczność, nie burząc innych ewentualnych planów. Dostarczenie im zaproszeń zbyt późno może być słusznie odebrane, jako ich zlekceważenie.

Gdy już mamy ustaloną listę gości, przygotujmy treść zaproszeń. Powinna zawierać istotne niezbędne informacje – datę, godzinę oraz miejsce ślubu i wesela. Można dołączyć prośbę o potwierdzenie obecności na uroczystościach oraz zasugerować, jakich prezentów się spodziewacie. W zaproszeniach nie spersonalizowanych, należy dobrać czcionkę do gotowego druku treści zaproszeń. Nazwiska adresatów powinny być odmieniane i poprzedzone grzecznościowym zwrotem – „Sz.P.” Dla rodziców dobrze jest opracować specjalne zaproszenia – są to przecież najważniejsi goście.

Te i inne porady na temat zaproszeń ślubnych znajdziecie w internecie, w dobrym portalu weselnym. Tam też można zapoznać się z ofertami wielu drukarni, które także podpowiedzą rodzaj papieru, format i krój czcionki drukarskiej. Korzystając z dobrych porad, bez wątpienia także w tym temacie ślubno-weselnym odnajdziecie się znakomicie, z czego będziecie bardzo zadowoleni.