Zarządzający gabinetami lekarskimi i przychodniami wiedzą, że prędzej czy później, a konkretnie w 2017 roku, będą musieli wyposażyć swoje placówki w nowoczesne oprogramowanie medyczne. Tak nakazuje ustawa, która została zatwierdzona już jakiś czas temu. Mimo to trzeba wspomnieć, że korzystanie z takiego programu warto rozpocząć nieco wcześniej. Wiążą się z tym nie tylko wydatki, ale też liczne korzyści.
Zalety korzystania z oprogramowania medycznego
Istnieje wiele powodów, dla których warto zaopatrzyć się w program do obsługi przychodni. Jedną z nich jest to, że lekarze, którzy będą z niego korzystać, ułatwią i usprawnią sobie pracę. Nie będą musieli odręcznie wypisywać recept, sporządzać notatek z wizyty pacjentów, a także prosić ich o opowiadanie całej historii choroby od początku. Jednak to nie wszystko, bo i pacjenci sporo na tym zyskają. Będą mogli samodzielnie umawiać się na wizyty, a także wygodniej oczekiwać na wizytę. Korzystanie z programu medycznego to szybkie rozliczenia z NFZ, wygodna obsługa pacjentów i przyjemna praca. Niektórzy już przekonali się do tego nowoczesnego rozwiązania.
Ile to kosztuje?
Trudno jest podać jedną konkretną cenę oprogramowania medycznego. Każda firma ceni się według własnych oczekiwań. Trzeba natomiast wspomnieć, że tego rodzaju narzędzia na chwilę obecną wcale nie są drogie. Niektórzy dostawcy danego programu proponują go w ramach miesięcznego abonamentu. Wówczas ceny rozpoczynają się od 99 zł miesięcznie. Ta wersja pasuje głównie dla małych gabinetów lekarskich. Większe przychodnie powinny zaś wybrać nieco bardziej rozbudowany pakiet, który obejmuje więcej praktycznych funkcji. W tym przypadku ceny rozpoczynają się od 259 zł. W takich cenach można już mieć profesjonalne oprogramowanie medyczne, bez którego elektroniczna dokumentacja medyczna nie jest możliwa. Dla takich podmiotów jak prywatne gabinety lekarskie, a tym bardziej duże przychodnie, wspomniany wydatek nie powinien być większym problemem.
Czy obsługa nowoczesnego programu jest trudna?
Niektórzy wstrzymują się z instalacją oprogramowania medycznego, ponieważ obawiają się, że wprowadzi ono do przychodni za dużo zamieszania. Chodzi o to, że przynajmniej część pracowników mogłaby mieć problem z obsługą tego narzędzia. Jednak w praktyce wszystko wygląda inaczej. Wystarczy podstawowa znajomość komputera, aby z łatwością i bez problemu posługiwać się poszczególnymi funkcjami programu. Nawet nie trzeba przeprowadzać skomplikowanego szkolenia. Wystarczy, że każdy pracownik i tym samym użytkownik programu zapozna się z czynnościami, które będą mu przypisane.
Profesjonalny program do obsługi przychodni pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie całego punktu świadczenia pomocy medycznej. Nie jest zbyt drogi, a korzystanie z niego gwarantuje niemalże same korzyści. Co więcej, obsługa jest dość prosta, więc cały personel może szybko zapanować nad funkcjami tego narzędzia. Więcej informacji o jednym z takich programów jest na stronie www.mediporta.pl. Warto bliżej zapoznać się z jego zadaniami.