Domy szkieletowe – jak są projektowane i wznoszone?

Domy szkieletowe – jak są projektowane i wznoszone?

0

Domy drewniane coraz częściej pojawiają się w polskiej przestrzeni architektonicznej – za wyborem takiego rodzaju domu przemawia przede wszystkim niższa cena (w stosunku do klasycznego budownictwa murowanego), jak również szybsza budowa. Osoby decydujące się na domy drewniane to często także miłośnicy ekologii, którzy poprzez nowoczesne technologie pragną zmniejszać rachunki za prąd, ogrzewanie. Czy dom szkieletowy to dobra inwestycja? Zdecydowanie tak!

Zalety domów szkieletowych

Podstawową zaletą domów szkieletowych jest fakt ich szybkiej budowy. Wystarczą dwa miesiące, aby postawić dom w stanie surowym zamkniętym. Producent domów szkieletowych oferuje domy w stanie zamkniętym „pod klucz” w okresie ok. 8 miesięcy. W tym czasie wylewane są fundamenty, stawiany jest szkielet domu, gotowe ściany, dach. Wszystkie prace mogą być wykonywane bez względu na porę roku – wykorzystanie drewna jako głównego budulca sprawia, że nie ma konieczności czekania na słoneczną pogodę.

Zaletą z punktu widzenia kupującego jest olbrzymi wybór gotowych projektów. Każdy z producentów domów szkieletowych zaprezentuje nam swoje portfolio i pomoże wybrać projekt domu, który będzie najbardziej odpowiadał naszym wymaganiom i oczekiwaniom. Wśród proponowanych projektów znajdziemy zarówno domy parterowe, jak i piętrowe, domy z tarasami, garażami, podjazdami. Wybór jest naprawdę szeroki!

Niska cena to zaleta!

Za budową domu szkieletowego przemawia jego cena – szacuje się, że budowa takiej konstrukcji jest przynajmniej o 35% tańsza niż budowa analogicznego domu murowanego. Niższa cena domu oznacza również znacznie mniejsze zobowiązania wobec banku w przypadku osób zaciągających kredyty. Niższa cena pozwala na skupieniu się na lepszym wyposażeniu czy wykończeniu domu wewnątrz.