Aplikacje mobilne dla firm

Aplikacje mobilne dla firm

0

Przedsiębiorcy muszą poszukiwać oryginalnych sposobów na pozyskiwanie nowych klientów. Dlatego na rynku obserwujemy mnóstwo różnorakich aplikacji mobilnych przeznaczonych dla firm. Firmy programistyczne tworzą aplikacje zgodnie ze specyfiką przedsiębiorstwa i wszelkimi zaleceniami zainteresowanych przedsiębiorców. Realizowane są również popularne programy start-up, które są bramą do większych projektów dla początkujących inwestorów. Projekty aplikacji mobilnych są stopniowo wdrażane na smartfony, komputery i smartwatche. Proces ten jest niezwykle pracochłonny, ale wart poświęcenia wszystkich chwil i sił.

Bogaty wybór platform

Rozpocznijmy najpierw od zapoznania się z dostępnymi platformami, na których możemy pracować. Pierwszym z nich jest oprogramowanie iOS. Stosowane jest wyłącznie w takich urządzeniach jak: iPhone, iPod Touch oraz iPad. Warto niewątpliwie wspomnieć o BlackBerry OS. Jest to słynne oprogramowanie, które zostało pierwotnie stworzone przez firmę RIM z przeznaczeniem dla elektronicznych urządzeń BlackBerry. Dobrze nam znany Windows Phone to „dziecko” firmy Microsoft. Funkcjonuje niemal identycznie jak Android w różnorakich sprzętach elektronicznych. Niemal wszyscy użytkownicy chwalą sobie wyżej wymieniony Android. Stworzony został przez Google na licencji GPL. Jest on dostępny w niemal wszystkich urządzeniach mobilnych w tym: HTC, Samsung czy Sony. Więćej o tworzeniu aplikacji dowiesz się na stronie https://supportdevs.com/co_robimy/

Z jakiego źródła wybrać aplikację?

Potencjalni użytkownicy chcący ściągnąć aplikację mobilną na różne urządzenia mają do wyboru zarówno źródła oficjalne, jak i nieoficjalne. Źródła oficjalne możemy oczywiście odnaleźć w sklepach. Natomiast drugi rodzaj źródeł znajduje się na wszelkich internetowych stronach poświęconych temu działowi elektroniki. Do zalet źródeł oficjalnych trzeba bezprecedensowo zaliczyć bezpieczeństwo w nabywaniu i użytkowaniu aplikacji mobilnych. Mamy pewność, iż nie kupujemy przysłowiowego kota w worku. Ponadto mamy wręcz zagwarantowane nienaganne działanie, a także nienaganny efekt wizualny aplikacji. Tworzenie aplikacji mobilnych wymaga nie lada umiejętności i mnóstwo czasu, dlatego my użytkownicy powinniśmy docenić tą ciężką pracą i zakupić aplikację w legalnym źródle. Właściciele urządzeń Apple mogą zaopatrywać się w aplikacje ze sklepu App Store. Sklep dla urządzeń z Androidem początkowo nosił nazwę Android Market. Teraz ten sam sklep przyjął kryptonim Google Play. BlackBerry zdecydował się na sklep BlackBerry App World. Jak widać wybór jest niezwykle bogaty. Oficjalne źródła dostarczą bezcenne bezpieczeństwo. Aplikacje mobilne projektowanie to dział w wielu firmach programistycznych skupiający się na jak najlepszym dopasowaniu aplikacji do potrzeb klienta. Jak dobrze wiemy programowanie aplikacji mobilnych to twardy orzech do zgryzienia.