Baldachim w pokoju dziecięcym

Baldachim w pokoju dziecięcym

0

Pokój dziecięcy powinien być miejscem, w którym dziecko przede wszystkim chętnie przebywa. Aby tak było, pomieszczenie to powinno być przytulne, sprawiać wrażenie ciepłego i posiadać w sobie nutkę baśniowości. Świat dziecka jest rzeczywistością pełną bajek. Przeniesienie ich do dziecięcego pokoju sprawi, że nasza pociecha pokocha to miejsce.

Kolory w dziecięcym pokoju

Dla uzyskania bajkowej atmosfery w dziecięcym pokoju konieczne jest wprowadzenie do niego odpowiednich kolorów. Najlepiej sprawdzą się pastelowe odcienie, natomiast co do konkretnego koloru, można decyzję pozostawić dziecku lub podjąć ją samemu, jeśli dziecko jest jeszcze zbyt małe. Do koloru ścian powinny pasować meble, zarówno kolorystyką, jak i stylem. A najlepiej, żeby wszystko współgrało oczywiście z zabawkami, ubrankami i innymi bibelotami dziecka, których w jego pokoju jest zazwyczaj wiele. Ciekawym akcentem, pozwalającym dziecku poczuć się jak w ulubionej bajce jest pościel z lubianymi bohaterami czy dodatki, takie jak świecące w ciemności gwiazdki naklejane na sufit bądź kolorowe lampki.

Baldachim w pokoju dziecka

Jednym z bardziej klimatycznych dodatków do pokoju dziecięcego jest baldachim do łóżeczka.Wielu rodziców nie pochwala tego rozwiązania, uważając, że baldachim zbiera kurz i może przez to wpływać niekorzystnie na zdrowie dziecka, zwłaszcza alergika. Prawda jest jednak taka, że baldachim dla dziecka chroni je przed kurzem, który zamiast na pościeli, osadza się właśnie na baldachimie. Pamiętać też należy, że w pokoju dziecięcym szczególną uwagę powinno poświęcić się higienie, dlatego baldachim należy często prać (jak zresztą i inne tekstylia).

Baldachim, poza ochranianiem dziecka przed nadmiarem kurzu, chroni je także przed jasnymi promieniami słońca o poranku. Dodatkowo, wiele dzieci czuje się pod nim bezpieczniej, jako że tworzy swego rodzaju zamkniętą przestrzeń w łóżku. W przypadku niemowląt jest także świetnym miejscem do zawieszenia zabawek, umilających dziecku czas w łóżku.

Poza kwestią funkcjonalną, nie sposób nie wymienić chyba głównej, dla której rodzice decydują się na zakup baldachimu. Ten element wystroju dziecięcego pokoju wprowadza do niego niezwykłą baśniową atmosferę niczym z bajek o księżniczkach. A prawda jest taka, że większość dziewczynek marzy o tym, by być księżniczkami, żyć w wielkim, pięknym pałacu i spać w ogromnym łóżku z kolumienkami i baldachimem. Baldachim dla dziewczynki jest zatem świetnym pomysłem na to, by pomóc jej zrealizować choć część dziecięcych marzeń. Dzięki niemu dziecko poczuje się w swym pokoju jeszcze lepiej i będzie chętnie spędzało w nim czas zarówno w dzień, jak i w nocy.