Czy zamienniki tonerów i tuszów są dobrym pomysłem?

Czy zamienniki tonerów i tuszów są dobrym pomysłem?

0

Wiele mówi się o tym, że zakup oryginalnego tonera do drukarki często jest nieopłacalny, co wynika z tego, że cena takiego tonera do drukarki jest zbliżona do ceny urządzenia. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się alternatywne rozwiązanie, czyli zamienniki do drukarek. Czy rzeczywiście warto na nie postawić? Co się wiąże z tą decyzją?

Zamienny toner do drukarki a wydajność

Jeszcze wcale nie tak dawno temu drukarki atramentowe spotykane były głównie w firmowych biurach oraz w domach ludzi zamożniejszych. Obecnie prawie każdy ma u siebie drukarkę, a coraz więcej osób nawet laserową. Dzięki temu, że tego typu urządzenia można dostać w całkiem przystępnej cenie, a dodatkowo można liczyć na bogactwo asortymentu, to można je śmiało użytkować do swoich prywatnych celów. Stało się to opłacalne, dzięki pojawieniu się zamienników, czyli nieoryginalnych tonerów do drukarki produkowanych przez firmy niezwiązane z producentami tego typu urządzeń. Nadal jednak są wątpliwości co do kompatybilności oraz wydajności nieoryginalnego tonera do drukarki.

W przypadku tuszu atramentowego oraz tonera do drukarki wydajność jest uzależniona od ich pojemności. Oczywiście wpływ na nią mają także chip kontrolujący oraz samo urządzenie. Jeśli chodzi o model drukarki do pracy, to najlepiej postawić na laserową, gdyż tusze atramentowe stosunkowo szybko się zużywają i konieczna jest ich wymiana lub uzupełnienie. Tutaj można liczyć na bardzo wydajny toner do drukarki. Okazuje się, że zamienniki są zazwyczaj dwa lub trzykrotnie tańsze od oryginału. Co do kompatybilności nieoryginalnego tonera do drukarki, to utrzymuje się ona zwykle na wysokim poziomie. Jeśli więc przyjdzie nam drukować większą ilość dokumentów z wykorzystaniem tylko czarnej farby, to kupienie większej liczby zamienników jest najlepsza opcją, jeśli chodzi o zaoszczędzenie pieniędzy. W tym przypadku trudno jest wyczuć gorszą jakość wydruku.

Kiedy lepiej wybrać oryginalny toner do drukarki?

W przypadku drukowania dokumentów, które wymagają naniesienia na papier większej ilości szczegółów i to w kolorze, zamienniki mogą nie podołać. Nie oznacza to oczywiście, że nieoryginalny toner do drukarki jest gorszej jakości, ale przy wydrukach o sporej ilości szczegółów, znacznie ma wysoka jakość kolorów. Niestety w niektórych modelach drukarek występują problemy z odwzorowaniem kolorów, które ukazują się nam na monitorze komputera. W przypadku samych wstawek w kolorze, śmiało można postawić na zamiennik, gdyż jakość pozostanie na stosunkowo wysokim poziomie, a do tego zaoszczędzimy.

Źródło artykułu: Print24