Depilacja laserowa – dlaczego warto

Depilacja laserowa – dlaczego warto

0

Depilacja laserowa to obecnie najmodniejszy sposób na depilację okolic bikini. Jest przede wszystkim bezbolesna i trwała. Warto zdecydować się na kilka cyklicznie powtarzanych zabiegów, by na długi czas nie martwić się goleniem bikini przed niespodziewanym wypadem na plażę.

Kto powinien się skusić?

Na depilację bikini w szczególności powinny się zdecydować kobiety, które dbają o siebie pod każdym względem, ale nie mają już cierpliwości do codziennego poprawiania okolic bikini maszynką. Jest to dość kłopotliwe, gdy włosy są ciemne i gęste. Wyrastające po jednym dniu potrafią skutecznie zepsuć estetykę nawet najpiękniejszego bikini tego lata.

Depilacja laserowa bikini Warszawa to również doskonała propozycja dla pań, które marzą o trwałej depilacji, ale boją się bólu. To nic dziwnego – okolice bikini są niezwykle wrażliwe i w zasadzie poza depilacją laserową i goleniem nie ma dla nich innego ratunku.

Jak przebiega depilacja

Depilację wykonuje się w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych, posiadających odpowiedni sprzęt do wykonywania zabiegu, oraz przeszkolony personel. W najwyższej klasy gabinetach zapisując się na zabieg otrzymasz listę wskazówek przed jego wykonaniem oraz listę przeciwwskazań, do której należy się zastosować do kilku dni przed zabiegiem. Pozwoli to zapobiec ewentualnym powikłaniom.

Sam zabieg polega na emitowaniu wiązki silnego światła prosto na skórę. Melanina zawarta w cebulce włosa przechwytuje światło i zamienia je na energię cieplną, która po prostu niszczy cebulkę. Bez niej włos nie może rosnąć, a zatem – misje wykonana!

Ciesz się gładkością przez długi czas

Oprócz braku odczuć bólowych podczas zabiegu, depilacja laserowa jest też polecana przez specjalistów ze względu na długi czas trwania efektów. Zwykła maszynka podrażnia skórę, a włoski odrastają już kolejnego dnia. Depilacja woskiem lub depilatorem elektrycznym jest bolesna, więc w przypadku strefy bikini – niemal niewykonalna, nawet dla osób o wysokiej tolerancji na ból.

Dlatego osobom, które chcą cieszyć się idealnie gładką strefą bikini bez drapania, wrastania włosków, podrażnień i skaleczeń, poleca się właśnie depilację laserową. Należy mieć jednak na uwadze to, aby nie wykonywać zabiegu w miejscach podejrzanych, czyli oferujących zbyt niską cenę lub niestandardowe miejsce wykonania usługi. Jeśli nie mamy pewności co do standardów higienicznych zastosowanych w danym salonie lub cena zabiegu wydaje nam się zbyt atrakcyjna – skonsultujmy się w tej sprawie z kimś, kto się na tym zna, lub po prostu wybierzmy bardziej pewny gabinet.