Dj na wesele- bardzo dobra alternatywa

Dj na wesele- bardzo dobra alternatywa

0

Wybór muzyki na wesele, to jedno z podstawowych zadań czekających na Młodą Parę. Zakładając, że już wiemy, przy jakich melodiach będziemy tańczyć, pozostaje jeszcze decyzja, kto tą muzykę będzie nam na przyjęciu weselnym serwował. Zasadniczo wybór ogranicza się do zespołu weselnego lub do dj-a ma wesele. Oba źródła weselnych melodii mają swoje zalety. Jedną z najważniejszych jest cena wynajęcia, którą będziemy musieli zapłacić i tu przewagę ma dj. Dlatego warto wspomnieć jeszcze o innych jego zaletach, aby mieć szerszy obraz jego możliwości.

Kolejną istotną zaletą dj-a, w porównaniu z zespołem, jest zdecydowanie bogatszy repertuar serwowanych przez niego utworów. Odtwarzanie ich z płyt i z komputera pozwala na ich zgromadzenie w wielkiej ilości. Za wysoką ilością utworów idzie w parze także wysoka jakość odtwarzania. Ponadto dj na wesele  jest w prezentowaniu muzyki bardzo elastyczny. Zmiana repertuaru nie nastręcza mu żadnych trudności, a utwory dodatkowo zamawiane na życzenie gości, są natychmiast grane. Zadowolić można wszystkich, bez względu na ich gust. Może być grana muzyka disco polo lub przeboje lat 70-tych. Mogą być natychmiast puszczane piosenki biesiadne a za chwilę muzyka latynoska. Na życzenie usłyszymy współczesne przeboje, a gdy zabawa mocno się rozkręci, możemy też usłyszeć, a nawet zatańczyć kankana.

Coraz częściej w ofercie dj-a jest wymieniona dodatkowa rola wodzireja. Dj na wesele może pogodzić obie te role, gdyż współczesny sprzęt elektroniczny i ciągle doskonalone oprogramowania komputerowe, dają mu spore rezerwy czasu. Pomysłowy dj i wodzirej w jednej osobie może wspaniale poprowadzić zabawę, bo tylko on (jako dj) wie, co za chwilę będzie grane i jak (jako wodzirej) najlepiej przyciągnie gości do wspólnej zabawy. Mamy więc w takiej sytuacji dj-a oraz wodzireja jednocześnie i niekoniecznie musimy płacić podwójnie.

Decyzja o wyborze pomiędzy zespołem weselnym a dj-em na wesele należy do Pary Młodej, a wyżej podane mocne zalety dj-a, z pewnością nie pozbawiają go szans w tym wyborze.