Fotobudka na wesele – hit czy kit?

Fotobudka na wesele – hit czy kit?

0

Branża weselna ostatnimi czasy przeżywa istny rozkwit. W dobie mediów społecznościowych i powszechnego dzielenia się każdym aspektem swojego życia z bliższymi i dalszymi znajomymi Młode Pary pragną, aby ich wyjątkowy dzień był nie tylko piękny i romantyczny, ale także oryginalny. Nie dziwi w związku z tym wysyp firm, oferujących różnego rodzaju atrakcje weselne. Jedną z nich, niezwykle w ostatnich latach popularną, jest fotobudka.

Czym jest fotobudka?

W oryginalnej formie, fotobudka to znane z amerykańskich filmów urządzenie, wykonujące zdjęcia, najczęściej w seriach po kilka, i natychmiast je drukujące. Podczas wesel najczęściej możemy spotkać się z fotobudkami w postaci stanowiska z automatem robiącym i wywołującym zdjęcia, planszą z tłem bądź tak zwanym green screenem i stołem z gadżetami.

Te ostatnie to w zasadzie istota i przyczyna tak spektakularnej popularności tej atrakcji. Do zdjęć możemy użyć bowiem peruk, okularów, masek, kapeluszy, tabliczek z zabawnymi napisami i mnóstwa innych akcesoriów. To właśnie powoduje, że goście chętnie korzystają z fotobudki, a zdjęcia w niej wykonane z przyjemnością zabierają ze sobą do domu. Są to bowiem ujęcia bardzo dalekie od tych tradycyjnych, uchwyconych przez fotografa.

Hit czy kit?

Fotobudki to niewątpliwy hit, jeśli weźmiemy pod uwagę ich niesamowitą i wciąż rosnącą popularność. Drugą stronę medalu stanowić może jednak fakt, że coś, co jest tak bardzo modne i obecne już nie tylko na niemal każdym weselu, ale też coraz częściej na imprezach firmowych, urodzinowych i innych, może się po prostu znudzić i opatrzyć. Pojawiają się powoli głosy, jakoby fotobudki stały się już oklepane i banalne. Niektórzy uważają też tego typu rozrywkę za tandetną.

Jaka jest zatem prawda? O tym każda Młoda Para powinna zadecydować sama. W każdym regionie Polski istnieje już naprawdę wiele firm, zajmujących się wynajmem fotobudek. Każdy znajdzie zatem taką, która będzie jej odpowiadać. Nie należy też obawiać się powtarzalności. Nawet jeśli wykorzystamy firmę sprawdzoną przez kogoś z rodziny czy znajomych, zdjęcia z pewnością będą się różnić. Fotobudki oferują bowiem szerokie możliwości personalizacji samych fotografii i ich oprawy.

Niepodważalnym jest fakt, że fotobudka daje okazję do wykonania niesztampowych, zabawnych zdjęć, pełnych luzu i spontanicznej zabawy, jakich nie uzyskamy od tradycyjnego fotografa. Nowożeńcy mają okazję do zapozowania także z dalszą rodziną czy przyjaciółmi w dowolnych konfiguracjach. Niezależnie też od negatywnych głosów, fotobudki są wręcz uwielbiane i wyczekiwane przez wielu gości weselnych.

Artykuł sponsorowany przez producenta fotobudek smove.pl