Gdzie ustawić stół w kuchni?

Gdzie ustawić stół w kuchni?

0

Wydaje się, że stół w kuchni jest dobrym pomysłem. Chociaż nie wszyscy tak uważają. Są takie osoby, które decydują się na to, aby urządzić osobną jadalnię lub też stół w całości wynoszą do pokoju dziennego. Wszystko tak naprawdę zależne jest od indywidualnych predyspozycji.

Miejsce na stół w kuchni

Dostęp do stołu musi być ułatwiony. I to najlepiej z każdej strony – chociaż nie zawsze będzie to możliwe. W szczególności, jeżeli ten zostanie ustawiony pod ścianą. Jeżeli już tak musi być, to warto wybrać miejsce, gdzie będzie okno. W ten sposób, podczas posiłku będzie można podziwiać to, co znajduje się za oknem. W innych sytuacjach (w szczególności, jeżeli kuchnia jest duża) warto ustawić stół w taki sposób, aby z każdej strony członkowie rodziny mieli do niego dostęp.

Na co uważać podczas zakupów?

Są cztery czynniki, które należy wziąć pod uwagę, jeżeli chodzi o kupno dobrego stołu:

  • trwałość – dobrze, jeżeli stół w kuchni jest nie tylko klejony, ale również skręcany na śruby. Dzięki temu cała konstrukcja jest nie tylko trwalsza, ale także bardziej stabilna. Stół rozkładany powinien mieć dobre zawiasy, które pracują bez problemu.
  • wysokość stołu – zawsze należy sprawdzić, czy na blacie stołu można oprzeć swobodnie łokcie. 
  • wymiary blatu – dla jednej osoby na blacie dedykuje się powierzchnię 60 x 40 cm. Całość należy pomnożyć razy wszystkich członków rodziny.
  • materiał – twarda i gładka powierzchnia to znak tego, że stół będzie odporny na wilgoć. Będzie on również odporny na zarysowania i łatwy do umycia.