Idealne przechowywanie roweru

Idealne przechowywanie roweru

0

Mieszkając w bloku wiele osób przyznaje, że przechowywanie roweru jest naprawdę trudnym zadaniem. Mimo że w większości przypadków w okolicy bloku znajdują się stojaki na rowery, prawie żaden z mieszkańców z nich nie korzysta z obawy przed tym, że ich rower bardzo szybko ”zmieni właściciela”. A czy da się ten problem rozwiązać inaczej? Zdecydowanie tak.

Co znajdziemy w sklepach?

W sklepach z akcesoriami rowerowymi znajdziemy przeróżne rozwiązania pozwalające nam na przechowywanie rowerów. Wszystko oczywiście zależy od tego, jaki mamy budżet, wolną powierzchnię oraz ile rowerów chcemy przechowywać.
Najpopularniejsze i najczęściej spotykane są stojaki na rowery, które doskonale pełnią swoją funkcję, ale niestety zajmują sporo miejsca. Z tego też względu nie każdy może sobie na nie pozwolić.
Dużą popularnością cieszą się również wieszaki na rowery, gdyż pozwalają zaoszczędzić dużą przestrzeń. Dodatkowo ich atutem jest fakt, że z najzwyklejszego roweru są w stanie stworzyć ciekawy element dekoracyjny.

Stacjonarnie czy online?

Zwolennicy kupowania stacjonarnie twierdzą, że jest to lepsze rozwiązanie, gdyż dokładnie wiemy, co kupujemy i możemy to obejrzeć. Z drugiej strony jednak ceny w sklepach internetowych są zdecydowanie bardziej kuszące i nierzadko udaje się zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu złotych na danym modelu stojaka czy wieszaka.
Istotnym jest także fakt, że wiele designerskich stojaków nie jesteśmy w stanie kupić w Polsce i jedynym sposobem na to, aby wejść w ich posiadanie jest sprowadzenie z zagranicy. Na szczęście jest to naprawdę łatwe, jeżeli zakupu dokonujemy online.

Zimą nie jeżdżę, i co?

Wiele osób podkreśla, że jazda na rowerze jest dla nich sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy i zadbanie o zdrowie, ale zimą z niej rezygnują. Rower natomiast nadal pozostaje w mieszkaniu. Wówczas możemy wykorzystać go jako element dekoracyjny czy wręcz użytkowy – inspirujące zdjęcia znalezione w Internecie pokazują nawet, że niektórzy wykorzystują rower jako wieszak na ubrania!

Tekst przygotowany we współpracy z Calus-P