Jak chronić podłogę przed zarysowaniem – podkładki pod meble

Jak chronić podłogę przed zarysowaniem – podkładki pod meble

0

Niektóre powierzchnie podłogowe są bardziej narażone na zarysowania. W takich przypadkach warto pamiętać o tym, że rysy mogą powstać nie tylko na skutek używania w mieszkaniu niewłaściwego obuwia. Także nogi mebli mogą być powodem nieestetycznego zmatowienia powierzchni w miejscu ich przesuwania. Rozwiązaniem w takim przypadku mogą być podkładki pod meble. W jaki sposób chronią one podłogę oraz jak dobierać tego typu produkty?

Podkładki pod meble z filcu i pianki

Tego typu podkładek pod meble używa się najczęściej w przypadku standardowych krzeseł i stolików. Zaletą podkładek wykonanych z filcu czy pianki jest niewielka amortyzacja oraz oczywiście ochrona podłogi przed zarysowaniem. Podkładki z filcu i innych miękkich materiałów można wykorzystać właściwie w każdym przypadku. Sprawdzą się również w przypadku mebli ciężkich, których nie przesuwa się zbyt często.

Podkładki z gumy i nie tylko

Tam, gdzie potrzebne jest nie tylko zabezpieczenie podłogi przed zarysowaniem, ale również unieruchomienie mebla, najlepiej jest zastosować podkładki z gumy lub silikonu. Zapewniają one zwykle lepszą amortyzację niż podkładki wykonane z filcu i innych materiałów. Główną zaletą podkładek z gumy i silikonu jest fakt, że mogą się one sprawdzić także w przypadku mebli przezroczystych. Niestandardową podkładką pod meble, która bywa przydatna w niektórych przypadkach, jest podkładka wykonana z plastiku. Takie rozwiązanie jest jednak zazwyczaj mniej trwałe niż wyżej podane przykłady.

Podkładka – mata

W przypadku, gdy niebezpieczeństwem dla podłogi są standardowe meble, istnieją różne sposoby zapobiegania tego typu zniszczeniom. Niekiedy najlepszym rozwiązaniem okazują się podkładki, w innych przypadkach konieczne jest zastosowanie innych zabezpieczeń, takich jak dywan. Jednak w przypadku mebli ruchomych, które zamiast standardowych nóg mają kółka, standardowe rozwiązania się nie sprawdzą. Jedynym dobrym sposobem zabezpieczenia podłogi w takim przypadku jest zastosowanie podkładki pod meble w formie maty. Taki produkt nie tylko chroni powierzchnię, ale również nie ogranicza funkcjonalności fotela czy krzesła obrotowego.

Wadą tego typu podkładek pod meble jest fakt, iż nie da się ich ukryć. Nie mogą być one przyklejone do powierzchni mebli. Dlatego też ich zakup powinien być poprzedzony sprawdzeniem, jaki wygląd podkładek będzie najlepszy w danym przypadku. Uniwersalne są przezroczyste maty, które są najmniej widoczne i nie zasłaniają wzoru podłogi. Niekiedy jednak lepiej sprawdzą się maty kolorowe, dopasowane do odcieni dekoracji czy barwy ścian pomieszczenia.

Podkładki pod meble kupisz w sklepie http://www.maximat.pl/