Jak dobrać baterię umywalkową do łazienki?

Jak dobrać baterię umywalkową do łazienki?

0

Osoby projektujące wnętrze swojego domu, muszą koniecznie zwrócić uwagę na wygląd łazienki. To w niej pojawia się armatura i ceramika łazienkowa, która powinna być zarazem praktyczna, jak i estetyczna. Ważną częścią armatury będzie bateria umywalkowa, więc to ją należy wybrać w pierwszej kolejności. A na co zwrócić uwagę, aby bateria dobrze spełniała swoje funkcje?

Sposób montażu


To bardzo ważne kryterium, jeśli chodzi o wybór armatury i ceramiki łazienkowej. Różnorodne baterie można zamontować w inny sposób, a na to ma wpływ sposób poprowadzenia instalacji wodnej. To od niego uzależniona jest kwestia, czy należy postawić na baterie ścienne, czy te stojące, czyli storcowe. Pierwsze montuje się w sposób standardowy, a stojące można umieścić na blacie, w podłodze lub na obrzeżu umywalki. Niestety, tym samym wzrasta cena za montaż baterii.

Rodzaj baterii


Wśród armatury i ceramiki łazienkowej wyróżnia się przede wszystkim baterie z kurkami oraz z mieszaczem. Pierwsza opcja jest dość standardowa, jednak już dawno straciła swoją popularność. Baterie z kurkami zużywają bowiem więcej wody, dlatego nie są oszczędnym rozwiązaniem. Za to baterie z mieszaczem pozwalają zmniejszyć zużycie wody aż o 30%. To świetna opcja dla osób dbających o swoje finanse.

Rozmiar baterii


Wbrew pozorom rozmiar baterii ma ogromne znaczenie i to nie tylko ze względów estetycznych. Jeśli bowiem bateria będzie zbyt długa lub krótka, stanie się niepraktycznym elementem. Zawsze należy ją więc dopasować do rozmiaru umywalki. Jeśli jest ona spora, najlepiej sprawdzi się bateria o dłuższej wylewce i wyższym korpusie. Zapewni lepszy efekt wizualny i pozwoli na swobodne korzystanie ze zlewu. W przypadku mniejszych umywalek zawsze należy zadbać o to, by bateria nie była zbyt długa. Przez to korzystanie z niej stanie się niemożliwe, a przynajmniej niekomfortowe.

Baterie ograniczające zużycie wody


Jak wiadomo, baterie z mieszaczem pozwalają ograniczyć zużycie wody, jednak najlepiej sprawdzi się tutaj armatura i ceramika łazienkowa z perlatorem. Perlator jest niewielkim sitkiem, które napowietrza wodę, także zwiększa jej objętość. Płynu wydaje się być więcej, a tak naprawdę nie zużywa się go zbyt wiele. To rozwiązanie dla osób chcących zaoszczędzić oraz tych dbających o środowisko.

Na samym końcu można jeszcze zapoznać się z wyglądem poszczególnych baterii umywalkowych. Tutaj każdy sam powinien podjąć decyzję i wybrać baterię, która wpasuje się w aranżację łazienki. Dzięki temu skutecznie ją upiększy.