Jak oszczędzić na wakacjach?

Jak oszczędzić na wakacjach?

0

Wakacje i oszczędności- zazwyczaj te dwa słowa nie wybrzmiewają dobrze obok siebie. Nie ma co się dziwić, wychodzimy z założenia, że wakacje to dobrze spędzony czas, w którym nie liczymy się szczególnie z naszymi finansami. Takie podejście ma nam oszczędzić stresów i trochę oderwać nas od codziennej finansowej bolączki i liczenia monet w portfelu. Jesteśmy za relaksem, ale… Gdy zaplanujemy wakacje trochę wcześnie i rozsądniej, to oszczędzimy mimo to, a za więcej pieniędzy w portfelu zapewnimy sobie ciekawsze rozrywki podczas pobytu.

Wybór kwatery

Owszem, możemy wybrać kwaterę, wpisując w wyszukiwarkę Google: kwatera Świnoujście. Wyskoczą nam wtedy najpopularniejsze kwatery w Świnoujściu, a my wybierzemy z nich tę idealną. Czy można to zrobić sprytniej? Oczywiście. Najpierw zapytajmy się znajomych, którzy byli w Świnoujściu o nocleg. Potem porównajmy jego ofertę, z tym, co znaleźliśmy w internecie. Potem dokładnie poszukajmy noclegu pod kątem promocji- wiele hoteli organizuje promocje, gdy wcześniej zarezerwuje się miejsca. Dzięki temu możemy spać wygodniej, a do tego taniej. Czy to nie idealny pomysł? Kwatera Świnoujście, czy nocleg- nie ważne, byleby wpisywało się w wasze potrzeby.

Wybór środka transportu

W niektóre miejsca opłaca się pojechać samochodem, inne lepiej współgrają z pociągiem. Do tego, jeśli nie posiadacie samochodu, to dobrym pomysłem byłoby zarezerwowanie biletów na pociąg kilka tygodni wcześniej. Może to generować oszczędności na poziomie 40% na bilecie. Wtedy nawet normalny bilet PKP będzie niezwykle tani.

Do tego, gdy wybieracie się w podróż samochodem zastanówcie się nad ideą Blablacar. W ten sposób możecie znaleźć dodatkowych pasażerów, którzy dołożą się do paliwa, bo będą jechali w miejsce takie jak my. Dzięki temu na paliwo wydamy tyle, co nic, a do tego nawiążemy ciekawe znajomości.

Ekwipunek

Gdy nasze wakacje wymagają odpowiedniego sprzętu- kupujmy go na bieżąco. Najgłupsze co możemy zrobić to kupowanie tych rzeczy na miejscu. Zazwyczaj są tam o wiele droższe, a do tego wybór pozostawia wiele do życzenia. Nawet zwykły kostium kąpielowy kupiony na deptaku nad morzem to wydatek o wiele większy niż taki sam kupiony w popularnej sieciówce. Warto rozsądnie wydawać swoje pieniądze.

Rozeznanie w okolicy

Sprawdźmy okolicę, do której się udajemy. Warto zrobić listę restauracji, które są dla nas przystępne cenowo. Dzięki temu unikniemy bardzo wysokiego rachunku pod koniec jedzenia, a do tego nie będziemy musieli poszukiwać na biegu restauracji, która by nam odpowiadała. Zrobimy to już w domu, a na miejscu zostanie mam pójść pod wskazany adres. Ta metoda nie tylko generuje oszczędności, ale pozwala oszczędzić czas- a jak wiemy czas to też pieniądz.

Dzięki tym sposobom oszczędności w czasie wakacji nie są wcale takie trudne. Można by rzec, że nie wymagają duże nakładu czasowego, a przynoszą duże rezultaty. Warto planować wczasy z głową- odpoczniemy, a po powrocie nadal będziemy mogli prowadzić więcej niż godne życie. A to chyba opcja idealna, prawda?