Jak postępować z chorym zwierzęciem?

Jak postępować z chorym zwierzęciem?

0

Zwierzęta towarzyszą nam od zarania dziejów. To prawdziwi, czworonożni przyjaciele, którzy – w zdecydowanej większości przypadków – są w stanie poświęcić dla człowieka nawet własne życie. Mowa tutaj zwłaszcza o psach oraz kotach, z którymi często spędzamy sporą ilość wolnego czasu. Niemniej jednak zdarzyć się może, że nasz czworonożny przyjaciel zachoruje. Co należy zrobić w pierwszej kolejności? Zacznijmy od rzeczy, których zdecydowanie NIE należy robić.

Jak NIE postępować z chorym zwierzakiem?

Mowa tutaj przede wszystkim o leczeniu środkami przeznaczonymi dla ludzi. Jeśli więc zauważymy, że kot czy też pies nadmiernie kicha, a z jego nosa wypływa wydzielina podobna do ludzkiego kataru, to powstrzymajmy się przed dawaniem zwierzęciu np. aspiryny czy też innego środka stworzonego z myślą o potrzebach ludzi. Niewskazane jest również podawanie ulubieńcowi naparów czy też pokarmów, po które sięgamy w okresie przeziębienia np. herbaty z sokiem malinowym, mleka z miodem i czosnkiem czy tez rosołu. Pokarmy te mogą bowiem wpłynąć w sposób negatywny na zdrowie naszego ulubieńca.

Specjalistyczna pomoc

Co w takim razie należy uczynić? Zdecydowanie najlepszym i zarazem jedynym, wskazanym rozwiązaniem jest zabranie zwierzęcia do gabinetu weterynaryjnego. W tego rodzaju placówkach pracują bowiem doświadczone osoby posiadające wysokie kwalifikacje, a tym samym właściwe do udzielenia pomocy choremu zwierzakowi. Lekarz weterynarii nie tylko zajmie się chorym czworonogiem, udzieli mu pomocy i dobierze właściwe lekarstwa, ale ponadto poinstruuje nas, w jaki sposób powinniśmy zajmować się naszym ulubieńcem. Ponadto w dobrych lecznicach często można nabyć specjalistyczne karmy, które pomogą w powrocie do zdrowia. A koszty? Te niestety potrafią nas przytłoczyć, dlatego też warto wybierać lecznice, które godzą się na rozłożenie płatności na raty. Placówką tego typu jest choćby gabinet weterynaryjny Kalinowa. Więcej informacji o wspomnianej lecznicy znajdziesz na stronie http://kalinowa.pl.