Jak skompletować wyprawkę dla dziecka?

Jak skompletować wyprawkę dla dziecka?

0

Ciąża, poród i pojawienie się dziecka na świecie to niezwykłe wydarzenie w życiu każdego z rodziców. Aby nic nas nie zaskoczyło, warto się do tego odpowiednio przygotować. Nie tylko nam to pomoże, ale również zaoszczędzi stresu, że czegoś nam zabraknie, gdy już maluch pojawi się na świecie. Jak skompletować wyprawkę? Co się powinno w niej znaleźć? Oto kilka wskazówek.

Gadżety dla rodziców

Wyprawkę dobrze jest kompletować pod koniec drugiego trymestru ciąży, kiedy znamy już płeć. Im wcześniej to zaczniemy robić, tym mniej stresujące będą ostatnie dni porodu. Zanim jednak udamy się do sklepu, warto dokładnie przemyśleć , a najlepiej zapisać na kartce to, co jest według nas niezbędne i co nam się może przydać. Nie dajmy się zakupowemu szaleństwu. Każdy rodzic zaczyna kompletowanie wyprawki od wyposażenia pokoju dla dziecka. Łóżeczko, wózek, nosidełko czy fotelik samochodowy to podstawa. Dobrze jest też pomyśleć nad takimi gadżetami, jak elektroniczna niania, torba spacerowa, przewijak czy wanienka. Nie kupujmy nic na siłę. Z zakupem laktatora warto poczekać do rozwiązania ciąży, nawet gdy planujemy karmić piersią – nigdy bowiem nie wiadomo, jak to nam wyjdzie w praktyce. Zastanówmy się też trzy razy, czy dany przedmiot jest nam potrzebny. Sterylizator do butelek, choć przydatny, nie jest w danej chwili najpotrzebniejszym urządzeniem.

Gadżety dla dziecka

Myśląc o wyprawce dla dziecka, pomyślmy w szczególności o jego pierwszych dniach i o tym, co wówczas będzie nam najbardziej potrzebne. Na wyprawkowej liście na pewno powinny znaleźć się śpioszki, body – z długim, jak i krótkim rękawkiem, czapeczka, rękawiczki, kocyk, buteleczki, smoczki, bidony dla dzieci, pieluchy – tetrowe, jak i jednorazowe, chusteczki nawilżające i inne kosmetyki – dla nas i naszego dziecka, takie jak: mydełko, krem do pupy, waciki, puder na otarcia. Jednym słowem najpotrzebniejsze rzeczy, które przydadzą nam się od razu po porodzie lub w pierwszych dwóch dobach.

Zakup wyprawki dla dziecka to ważny etap w życiu każdych rodziców. W pierwszej kolejności skompletujmy rzeczy, które są niezbędne, a dopiero potem dajmy się ponieść fantazji. Kierujmy się zdrowym rozsądkiem i własną intuicją. Jeśli możemy, poprośmy o radę koleżankę, która ma to już za sobą.