Kasy fiskalne marki Novitus. Jakie są ich atuty?

Kasy fiskalne marki Novitus. Jakie są ich atuty?

0

Za wdrożeniem jednej z kas rejestrujących od Novitus zawsze przemawiała wydajność tych technologii. Urządzenia polskiego producenta od lat wyróżniały się po prostu obecnością praktycznych funkcji, a czasami wręcz innowacyjnymi rozwiązaniami w skali całej branży. Natomiast teraz jest jeszcze jeden powód do tego, aby wybrać akurat kasę marki Novitus. I ma to związek z ustanowieniem systemu urządzeń fiskalnych online.

Jacy przedsiębiorcy powinni rozważyć wdrożenie w swoich firmach urządzeń tworzonych przez Novitus? Trudno jednoznacznie wskazać konkretną branżę, w której sprawdzą się modele tej marki. Są to po prostu uniwersalne technologie sprzedaży, oferujące wiele udogodnień po zainstalowaniu w różnych działalnościach gospodarczych. A aktualnie kasom fiskalnym, które są produkowane przez Novitus, warto się przyjrzeć bliżej także dlatego, że posiadają one gwarancję On-line Ready. Innymi słowy, są już gotowe na rejestrowanie obrotu w ramach nowego systemu.

 

Innowacje w urządzeniach Novitus

Z pełną odpowiedzialnością można chyba napisać, że kasy fiskalne Novitus są jednymi z tych, które wyznaczają standardy w całej branży technologii sprzedaży. Dowodów na potwierdzenie tej tezy nie trzeba szukać daleko. Wystarczy przypomnieć, że to właśnie Nano E, a więc flagowym model polskiego producenta, była pierwszą mobilną kasą rejestrującą z elektroniczną kopią paragonów. Wspomniane urządzenie do dziś zresztą cieszy się dużym zainteresowaniem polskich producentów. Od momentu premiery Novitus Nano E minęło jednak sporo czasu. Czy w tym okresie na rynku pojawiły się inne modele tej marki, które również zaoferowały nowatorskie rozwiązania?

Doskonałym przykładem nowoczesnego urządzenia jest Novitus Next. To kasa fiskalna, która nie tylko posiada 7-calowy panel dotykowy, ale także umożliwia obsługę dowolnej liczby pozycji towarowych. Co więcej, użytkownik modelu Next zyskuje dostęp do aplikacji chmurowej NoviCloud (obsługiwanej za pomocą przeglądarki internetowej). A oprogramowanie to zapewnia m.in. zdalne zarządzanie kasą oraz dostęp do szczegółowych raportów na temat prowadzonej sprzedaży.

 

Gotowość na system kas online

Dla wielu przedsiębiorców ogromne znaczenie ma obecnie to, że kasy tworzone przez Novitus posiadają gwarancję On-line Ready. W ramach wspomnianego programu podatnicy, którzy zdecydują się na zakup wybranych urządzeń tej marki, będą mogli w przyszłości unowocześnić swoje technologie sprzedaży. W praktyce ma to polegać na dostosowaniu kas On-line Ready do wymogów nowego systemu fiskalizacji. Warto to jednak omówić bardziej szczegółowo…

Po zmianach przepisów w 2018 roku część podatników zostanie zobligowana do wcześniejszej wymiany dotychczasowych urządzeń rejestrujących. W przyszłości obowiązek ten obejmie m.in. warsztaty samochodowe, salony kosmetyczny, gabinety lekarskie, kancelarie prawnicze, firmy budowlane czy lokale gastronomiczne. Jeżeli jednak w wymienionych działalnościach będą funkcjonowały kasy fiskalne z gwarancją On-Line Ready, wcale nie będzie trzeba ich zastępować nowymi urządzeniami. Producenci tacy jak Novitus umożliwią podatnikom modernizację modeli gotowych na spełnienie dodatkowych wymogów technicznych.