Kilka ważnych zalet wanien asymetrycznych

Kilka ważnych zalet wanien asymetrycznych

0

Niewątpliwie prawdziwą rewolucją w świecie asortymentu łazienkowego okazały się wanny asymetryczne. Na czym polega ich popularność i co wiąże się z ich rozlicznymi zaletami? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Oryginalniej niż wszędzie

Jeżeli zainwestujesz w nietuzinkową kształtem wannę, zdecydowanie będziesz mieć możliwość zaaranżowania swojej przestrzeni łazienkowej kompletnie inaczej niż przeciętny Kowalski, który postawi na standard w postaci klasycznej wanny prostokątnej. Standardowe, oklepane formą modele są nijakie i mało wyszukane stylizacyjnie w porównaniu z wysokiej klasy wannami asymetrycznymi, które pozwalają znacząco urozmaicić powierzchnię, czyniąc ją elegancką, zadbaną, ale także nietuzinkową wizualnie. Łazienka dysponująca wanną asymetryczną bez wątpienia będzie także gwarantem błogiego wypoczynku.

Pełen komfort użytkowania

Chętnie wybierane dziś przez konsumentów wanny asymetryczne to modele inne niż podstawowe prostokątne warianty. Producenci często stosują w odniesieniu do tej kategorii produktów określenie „narożne”. Wielokrotnie wyróżniają się one wyprofilowanymi siedziskami oraz wygodnymi oparciami, zaobleniem, delikatnie zarysowanymi krawędziami oraz większymi gabarytami. Mogą być wolnostojące, jak także wbudowane. Kąpiel w nich to czysty relaks. Charakteryzowany rodzaj wanien znakomicie sprawdza się zwłaszcza w dużych i przestronnych pomieszczeniach, gdzie owe niesztampowe kształty mogą być należycie eksponowane. W wersjach narożnych warte wyróżnienia okazuje się przede wszystkim ich bezproblemowe użytkowanie – z reguły omawiane modele są dużo niższe niż wanny klasyczne, co ułatwia wchodzenie i wychodzenie nawet osobom starszym, czy małym dzieciom. Ze względu na często projektowane w wannach asymetrycznych, specjalne siedziska, możliwe okazuje się wykonywanie różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych. Maluchy natomiast mogą do woli bawić się na „dwupoziomowej” konstrukcji, mając gdzie rozkładać zabawki czy akcesoria kąpielowe.

Przeważnie akrylowe

Spośród rozmaitych rodzajów wanien akrylowych, jakie są dzisiaj dostępne na rynku, przede wszystkim modne i najczęściej występujące są wanny akrylowe. To tworzywo jest świetne do kształtowania, bowiem jest dużo prostsze w obróbce niż stal. Co więcej, materiał ten wyróżnia się także strukturą miłą w dotyku, dlatego też o wiele „przytulniej” i miło jest usiąść w wannie asymetrycznej akrylowej niż tradycyjnej stalowej. Co więcej, większość producentów korzystających z akrylu zwraca dodatkowo uwagę na to, by wypuszczane przez nich na rynek wanny były termoizolacyjne oraz antypoślizgowe, a to zwiększa komfort ich użytkowania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie 1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne