Komplety technorattanowe w ogrodzie

Komplety technorattanowe w ogrodzie

0

Klasyczny technorattan nie wychodzi z mody – przekonują o tym zarówno projektanci, jak i sami producenci mebli ogrodowych. Tworzywo, które początkowo miało jedynie imitować naturalny rotang na stałe wpisało się w krajobraz naszych ogrodów czy tarasów, całkowicie zmieniając nasze zdanie na temat odpoczynku. Jak obecnie prezentują się kolekcje technorattanowe? Czy warto wykorzystać je w nowoczesnych aranżacjach ogrodu czy tarasu?

Technorattan idealny na polską pogodę!

Lato w Polsce potrafi zaskakiwać: jednego dnia cieszyć się będziemy wspaniałym słońcem i wysoką temperaturą, drugiego zaś musimy liczyć się z deszczem. Meble ogrodowe wybierane do polskich stref relaksu powinny być więc wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Meble technorattanowe doskonale spełniają te oczekiwania. Ich nieporowata struktura nie chłonie brudu czy wilgoci, a samo włókno technorattanowe jest syntetyczne i wysoce odporne na odkształcenia czy odbarwienia. Plecionka technorattanowa oparta jest na aluminiowych, antykorozyjnych stelażach – dzięki temu mebel jest również lekkie. Komplety technorattan kryją wiele interesujących propozycji: klasyczne sofy narożne, fotele, leżanki, wiszące kokony, krzesła, stoliki kawowe. Dopełnieniem aranżacji tarasu mogą być technorattanowe donice czy skrzynie na poduszki.

Meble technorattanowe to propozycja nie tylko do prywatnych ogrodów. Kolekcje z technorattanu rekomendowane są także do ogródków restauracyjnych i na tarasy hotelowe.

 

Schroń się w cieniu

Jak jeszcze bardziej urozmaicić odpoczynek na tarasie czy balkonie? Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie nowoczesnego parasola ogrodowego lub pergoli. Oba rozwiązania mają wiele zalet. Ich głównym zadaniem jest ochrona użytkowników przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dodatkowo obie propozycje niebagatelnie wpłyną na estetykę otoczenia.