Kto i dlaczego poddaje się liposukcji brzucha?

Kto i dlaczego poddaje się liposukcji brzucha?

0

Wydaje się, że sposobów na skuteczne pozbycie się nadmiaru kilogramów jest bardzo dużo. Jednakże, w niektórych przypadkach, zwłaszcza gdy chodzi o dużą nadwagę, nic nie [pomaga. Wtedy właśnie bardzo wskazana jest liposukcja.

Dla kogo odsysanie tłuszczu?

Liposukcja to nic innego jak zabieg polegający na odsysaniu tłuszczu. Najczęściej mówi się o liposukcji brzucha, gdyż jej poddaje się najwięcej pacjentów. Jednakże, liposukcja brzucha to tylko jedna z możliwości. Oprócz tego można wykonać odsysanie tłuszczu chociażby z okolic ud, czy z rąk. Tak naprawdę, o ile przeciwwskazania nie stanowi zdrowie pacjenta, można odessać mu tłuszcz właściwie z każdego miejsca.

Gdzie wykonać zabieg?

Nie ma wątpliwości, że zabieg liposukcji powinien być zawsze przeprowadzany tylko w profesjonalnej placówce. Pacjentem powinien zająć się lekarz specjalizujący się właśnie w tego rodzaju zabiegach.

Dokonując wyboru lekarza wykonującego odsysanie tłuszczu katowice, warto zwrócić uwagę na opinie na jego temat. Dobrze jest przed zapisaniem się na zabieg sprawdzić, czy aby na pewno dany specjalista wykonuje odsysanie tłuszczu katowice w pełni profesjonalnie.

U kogo przeprowadza się liposukcję brzucha?

Wydaje się, że liposukcja brzucha wykonywana jest u dwóch rodzajów pacjentów. Pierwsza grupa to osoby, które nie akceptują swojego wyglądu. Z powodu nadwagi mają problem z samooceną oraz stale towarzyszy im złe samopoczucie. Decydują się więc na zabieg, aby poprawić to, jak wyglądają.

Drugą grupę pacjentów, poddających się liposukcji brzucha stanowią osoby chorobliwe otyłe. W ich przypadku liposukcja brzucha może być nie tyle wyborem, co koniecznością. Nadwaga bowiem może czasem wręcz zagrażać życiu.

Czy istnieją przeciwwskazania?

Wiele osób ma nieco błędne przekonanie odnośnie tego, czym właściwie jest liposukcja. Wydaje im się, że operacja odsysania tłuszczu jest prosta i może się jej poddać każdy. Niestety, nie jest aż tak pięknie.

Jest wiele chorób, często niepozornych, które sprawiają, że że nie można przeprowadzić zabiegu, bądź też jest to ryzykowne. Jednym z bardziej problematycznych przeciwwskazań jest z całą pewnością miażdżyca. Niestety, jest to choroba, która dotyczy właśnie przede wszystkim osób z nadwagą. Nieraz więc, nawet mimo dużej nadwagi, przeprowadzenie odsysania tłuszczu katowice jest po prostu niemożliwe. Lekarz nie może bowiem ryzykować nigdy życia pacjenta dla odessania tłuszczu.