Lakier kameleon dla indywidualistów

Lakier kameleon dla indywidualistów

0

Większość ludzi nie chce być anonimowa, chcą się wyróżniać z tłumu. Osiągają to dzięki indywidualnemu zachowaniu, stylowi ubierania, bibelotom w domu czy kupując auto rzadkiej marki albo w rzadkim kolorze. Zdecydowanie najlepsze efekty oryginalności daje lakier kameleon.

Właściwości kameleona

Ten wyjątkowy lakier został stworzony z myślą o kierowcach, którzy szukają rozwiązań indywidualnych, niestereotypowych. Charakterystyczną cechą tego lakieru jest zmiana kolorów i odcieni w zależności od kąta padania promieni słonecznych. Zmianie ulega kolor podstawowy i odcienie. Efekty zależą od wyboru lakieru bazowego, który składa się z 3-4 kolorów podstawowych i 6-7 odcieni.

Do wyboru mamy lakiery z dominującą czernią, czerwienią, turkusem, zielenią lub srebrem. Każdy z nich będzie się mienił wielością odcieni i nieskazitelnym połyskiem. Co ciekawe, to ten połysk nie ulega zmianie nawet po kilku latach użytkowania. Taka odporność lakieru kameleon na działanie czynników atmosferycznych (zwłaszcza promieni UV), osiągana jest dzięki składowi i specjalnej technice nakładania.

Malowanie lakierem kameleon

Malowanie tym lakierem wymaga nałożenia nawet kilkunastu cienkich i równych warstw. Koniecznie trzeba stosować się do zaleceń producenta lakieru, w przeciwnym wypadku możemy nie osiągnąć zamierzonego efektu, a lakier może się łuszczyć.
Karoseria musi być idealnie gładka i zmatowana. Na tak przygotowane podłoże nakładamy 2-3 warstwy czarnego lakieru podkładowego. Po wyschnięciu lekko go szlifujemy i możemy przystąpić do nakładania właściwego lakieru bazowego. Najpierw trzeba wymieszać go z odpowiednim rozpuszczalnikiem w proporcjach 2:1. Tak przygotowany rozprowadzamy 2-3 warstwami w odstępach 20 minut. Najlepsze efekty daje nałożenie 5 warstw. Lakier kameleon musi być nakładany w odpowiedniej temperaturze, pod odpowiednim ciśnieniem i kątem.
Ostatni etap to nakładanie lakieru bezbarwnego z utwardzaczem, także nakładamy go warstwami. W trakcie całego procesu musimy szczególną uwagę zwracać idealnie czyste warunki, by kurz nie przyległ do wilgotnego lakieru.

Przeznaczenie

Lakiery kameleon dostępne są w puszkach o pojemności 1l i przeznaczone są do malowania większych powierzchni (12-14 metrów kwadratowych). Na pomalowanie całego samochodu potrzeba ok. 2l.
Na rynku dostępny jest także lakier w sprayu służący do wykonywania niewielkich elementów zdobniczych na karoserii. Oryginalnie wyglądają tatuaże samochodowe wykonane przy pomocy areografu. Efekt końcowy zależy od pomysłowości i zdolności wykonawcy.

Tekst przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez Lakiery24.com