Metalowe altany – poskrom pogodę!

Metalowe altany – poskrom pogodę!

0

Latem ogrody tętnią życiem. To właśnie na świeżym powietrzu uwielbiamy spędzać czas wolny w okresie wakacyjnym – opalamy się na leżakach ustawionych na tarasie, organizujemy imprezy, na których serwujemy specjały z grilla, relaksujemy się na hamaku z ulubioną książką, przygotowujemy rodzinne obiady w altanie… Niestety, kapryśna aura nie zawsze sprzyja odpoczynkowi na świeżym powietrzu. Czym musimy dostosowywać swoje plany do pogody? Niekoniecznie! Nowoczesne zadaszenia ogrodowe sprawią, że przydomowa strefa będzie w pełni funkcjonalna w każdą pogodę.

Metalowe, regulowane zadaszenia – jak to działa?

Drewniane, rustykalne altany odchodzą do lamusa. Ich miejsce w modnych ogrodach zajmują wolnostojące lub przyścienne konstrukcje wykonane w całości z malowanego proszkowo aluminium. Minimalistyczne, eleganckie zabudowy są całorocznymi obiektami o wysokiej odporności na czynniki zewnętrzne. Ich podstawą są mocne profile trwale, a zarazem dyskretnie przymocowane do podłoża. Solidny stelaż jest oparciem dla najważniejszego elementu konstrukcji – składanego zadaszenia. Dachy nowoczesnych altan wykonane są z lameli, czyli płaskich, aluminiowych listew. Za pomocą manualnego, niezawodnego systemu możesz zmieniać kąt ich nachylenia, kontrolując tym samym ilość promieni docierających na taras. Ułożone płasko listwy tworzą nieprzemakalne zadaszenie. Niektóre modele altan mogą być dodatkowo wyposażone w boczne rolety albo ścianki z nieregulowanych lameli.

Gdzie zamówić altanę?

Kupno altany jest niemałą inwestycją, dlatego warto współpracować z zaufanymi producentami specjalizującymi się w produkcji wysokiej klasy sprzętu i akcesoriów ogrodowych. Poszukiwania idealnej altany warto zacząć od wizyty na stronie gardenspace.sk, gdzie znajdziesz nowoczesne, wygodnie sterowane i dopracowane pod kątem estetycznym zadaszenia z serii MARANZA i PERARA.