Na co zwrócić uwagę podczas kupowania kija golfowego?

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania kija golfowego?

0

Męskie kije golfowe to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego golfisty. Obecnie możemy liczyć na szeroki wachlarz wyboru, gdyż sklepowe półki uginają się pod naporem setek najróżniejszych sprzętów do gry w golfa. Męskie kije golfowe dostępne są w różnych wariantach, dzięki czemu możemy przebierać w kształtach, kolorach i przedziałach cenowych. Należy jednak pamiętać o tym, że od jakości sprzętu będzie zależeć w niemałym stopniu nasz sukces podczas gry. Oprócz poprawnej techniki uderzenia i naszej sprawności fizycznej znaczenie ma także to, na jaki rodzaj męskich kijów golfowych się zdecydujemy. Dobry sprzęt to podstawa, gdyż dobrze dopasowany jest w stanie w krótkim czasie wpłynąć pozytywnie na osiągane przez nas wyniki. Jak zatem prawidłowo dobrać sprzęt golfowy?

Męskie kije golfowe – na co zwrócić uwagę podczas kupowania sprzętu do gry w golfa?

Męski kij golfowy składa się z trzech podstawowych części, a mianowicie z uchwytu, trzonka i główki. Podczas wybierania kija, należy stawiać na taki z uchwytem dopasowanym do wielkości naszej dłoni. Jeśli jesteśmy leworęczni, to należy sprawdzić, czy po chwycie kija opuszki lekko dotykają dłoni. Im większą mamy dłoń, tym grubszy powinien być uchwyt. Jeśli zaś chodzi o trzonek, to dostępne są metalowe i grafitowe. Jest to najistotniejsza część męskich kijów golfowych, gdyż nieprawidłowo dobrany trzonek przyczyni się do tego, że piłki nie będą leciały w odpowiednim kierunku. Wybór trzonka nie jest prosty, gdyż są one zróżnicowane pod względem długości, wagi i stopnia sztywności. Podobnie jest w przypadku główki kija, gdyż tutaj też mamy spore pole do popisu. Kwestią priorytetową jest dopasowanie jej właściwego modelu, co powinniśmy wykonać jako pierwsze podczas kupowania kija golfowego.

Wybór główki ma znaczenie

Jeśli chodzi o główki męskich kijów golfowych, to mamy do dyspozycji główkę z wgłębieniem z tyłu oraz kij z główką z masywnym tyłem bez wgłębień. Druga opcja przeznaczona jest dla zaawansowanych graczy. Co więcej, główkę można ustawić i nachylić pod różnym kątem, czyli dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Z męskimi kijami golfowymi jest tak, że nie zawsze sprawdza się zasada – im droższe, tym lepsze. Najlepiej jest zasięgnąć porady profesjonalnego instruktora, który będzie w stanie dobrać najlepszy kij do danego golfisty. Zaleca się więc przed zakupem sprzętu do golfa, wybrać się do ośrodka golfowego, gdzie pracują przeszkolone osoby. Tam męskie kije golfowe są dobierane metodą styczną oraz metodą dynamiczną.