Odzież dla medyka – o czym należy pamiętać?

Odzież dla medyka – o czym należy pamiętać?

0

 

Każda osoba zatrudniona w branży medycznej musi dostosować swój strój do ściśle określonych wymogów. Czym charakteryzuje się profesjonalna odzież dla medyka? Oto najważniejsze informacje!

Wygodna odzież dla medyka – komfort w każdych warunkach

Praca w ochronie zdrowia w większości przypadków wiąże się z dużym obciążeniem psychicznym oraz fizycznym.Odzież dla medyka powinna maksymalnie ułatwiać wykonywanie obowiązków. Jeśli chcesz czuć się komfortowo przez cały intensywny dzień, wybierz koszulę, spodnie i fartuch wykonane z wysokiej jakości tkaniny z naturalnych włókien. Materiał o „oddychającej” strukturze zapobiegnie nadmiernemu poceniu i nie będzie podrażniał skóry. Ważne jest, aby ubrania nie odkształcały się, nie traciły koloru i nie mechaciły pod wpływem częstego prania w wysokiej temperaturze zabijającej patogeny, z którymi medycy mają kontakt w codziennej pracy. Tkanina powinna być odporna na zagniecenie. Ponadto, w szafce z rzeczami osobistymi warto mieć nie tylko standardowy, lekki strój, ale również ciepły polar.

Nieodłączną częścią uniformu jest obuwie. Aby wielogodzinne dyżury nie odbijały się na kondycji pleców, nie powodowały puchnięcia nóg i bólu, wybierz antypoślizgowe, przewiewne obuwie z anatomiczną wkładką. Normy, jakie powinny spełniać buty noszone przez przedstawicieli branży medycznej, określone są w  Ustawie z dnia 20 maja 2010 r. o wyrobach medycznych.

Uniform Twoją wizytówką

W pracy spędzamy znaczną część dnia.  Wykonywanie obowiązków będzie znacznie przyjemniejsze, jeśli zadbasz o swoją prezencję. Nowoczesna odzież dla medyka dobrej marki jest nie tylko praktyczna, ale również efektowna. Kroje dopasowane do sylwetki, modne przeszycia i kolory pozwolą Ci czuć się wyjątkowo i profesjonalnie.