Oferta rynkowa skrzyń na piwo

Oferta rynkowa skrzyń na piwo

0

Choć puszka aluminiowa jest pojemnikiem, który z kilku powodów jest bardziej praktyczny od szklanych butelek, to te drugie wciąż znajdują się w obrocie. Piwo w butelce jest też chętniej wybierane przez wielu piwoszy, dlatego w sklepach niemal każda marka piwa ma swoje wersje puszkowane i butelkowane. Z racji tego, że piwo jest jednym z najbardziej popularnych napojów alkoholowych świata, obrót nim jest tak duży, że musi to być przeprowadzane tak, aby uchronić butelki przed stłuczeniem.

Piwo butelkowane może być transportowane na różne sposoby, ale dominującym jest transport w skrzynkach. Choć zmieniają się technologie i upodobania klientów, wciąż można bez problemu dostać butelkowane piwo sprzedawane ze skrzynek. Zmienia się jedynie technologia produkcji skrzyni na butelki piwa, a producenci oferują duży asortyment, jeśli chodzi o kształt, kolorystykę czy funkcjonalność.

Skrzynie na piwo dla ochrony butelek

Podstawową funkcją kratek jest umożliwienie sprawnego transportu czy to z browaru do pośredników, czy od nich do sklepów. Dzięki skrzyniom pracownicy mogą szybko przetransportować piwo z miejsca na miejsce. Drugą istotną funkcją skrzynek na piwo jest ochrona butelek przed zniszczeniem. Oddzielone od siebie przegrodami butelki są bezpieczne i niemal niemożliwe jest, aby stłukły się w normalnych warunkach.

Każdy, kto kupuje piwo, na pewno zauważył, że każdy browar, a nawet marka piwa mają własne kraty na piwo. Są one wykonane z tworzywa w kolorze charakterystycznym dla danego browaru, a ponadto znajduje się na nich logo, hasło przewodnie browaru czy inne elementy strategii marketingowej. Dzięki temu klient łatwiej zauważa swoje ulubione piwo, a pracownikom miejsc, gdzie sprzedaje się piwo, łatwiej jest wkładać butelki do odpowiednich skrzynek i operować towarem.

Skrzynie na piwo w ofercie producentów

Na polskim rynku działa wielu producentów produkujących skrzynie na butelki piwa. Standardowe kraty na piwo wykonane są najczęściej z tworzyw sztucznych. To najlepszy do celu materiał, który pozwala na wykonywanie skrzynek różnych kolorów i kształtów. Jest też lekki odporny na uszkodzenia i łatwy do czyszczenia.

Na skrzyniach producenci są w stanie umieścić logo i inne elementy, jakich oczekują browary. Wielu producentów produkuje też skrzynie na piwo w kształtach charakterystycznych dla danego producenta. Aby skrzynie były wygodniejsze dla pracowników je noszących, uchwyty są coraz częściej gumowane. Poza najczęściej spotykanymi skrzyniami na pojedyncze butelki, na rynku dostępne są też skrzynie na wielopaki.