Organizacja wesela – tniemy koszty imprezy!

Organizacja wesela – tniemy koszty imprezy!

0

Imprezy weselne to przyjęcia, na które zapraszamy dziesiątki osób – bliskich, znajomych. Większość par młodych, przygotowujących się do tego wydarzenia wychodzi z założenia, że wesele ma się raz w życiu i nie ma co na nim oszczędzać. W praktyce jednak wygląda to tak, że koszty mogą nas mocno zaskoczyć. Jak zaplanować wesele, aby nie zbankrutować? Oto kilka wskazówek!

Nie przepłacaj za salę weselną!

Znalezienie sali weselnej dzisiaj to nie problem – ilość ślubów sprawia, że wiele takich sal wybudowano w ostatnich latach. Najlepszym rozwiązaniem jest zarezerwowanie sali w hotelu – dzięki temu będziemy również mieli możliwość wynajęcia pokojów dla siebie i dla swoich gości. Zazwyczaj managerowie hoteli oferują wynajęcie pokoju po weselu w atrakcyjnej cenie – warto rozważyć tę opcję, szczególnie kiedy na imprezie pojawią się goście z daleka.

Sposobem na oszczędność podczas organizacji wesela jest wybranie sali czy hotelu poza ścisłym centrum miasta. Sala weselna pod Warszawą będzie zdecydowanie lepszym wyborem niż szukanie miejsca w centrum miasta. Nie tylko oszczędzimy sporo pieniędzy, ale również oszczędzimy sobie konieczność stania w korkach, hałasu. Świetnym rozwiązaniem jest wybranie hotelu o ugruntowanej pozycji – jednym z nich jest Windsor Hotel o którego ofercie przeczytamy na stronie windsorhotel.pl.

Zrezygnuj z tego, co nie jest Ci potrzebne!

Wiele par, najczęściej pod wpływem rodziców czy osób bliskich, decyduje się na dodatkowe opcje weselne, mimo że nie mają na nie ochoty. Najczęściej jest to kamerzysta, zespół grający na żywo zamiast DJ. Jeśli zależy nam na dobrym samopoczuciu i nie chcemy nadmiernie obciążać naszego portfela warto porozmawiać z bliskimi i wytłumaczyć im, dlaczego z naszego punktu widzenia takie dodatki są zbędne.