Oryginalne miejsca do wypoczynku w ogrodzie

Oryginalne miejsca do wypoczynku w ogrodzie

0

parasol
Odpoczynek w ogrodzie to ukoronowanie ciężkiego dnia w pracy czy w szkole. Odpowiednio zaaranżowany ogród pozwoli nam nie tylko na relaksowanie się wśród zieleni, ale także odpoczywanie z książką w ręku, organizowanie przyjęć przy grillu czy zapraszanie znajomych na popołudniową kawę czy herbatę. Oczywiście, aby móc w pełni rozkoszować się tym, co daje nam natura konieczne jest przygotowanie miejsca w ogrodzie. Jakie elementy wystroju wykorzystać? Jak sprawić, aby miejsce to było komfortowe i zachęcało do odpoczynku?

Meble ogrodowe

Podstawą są oczywiście meble ogrodowe. Najpopularniejsze obecnie są meble z technorattanu, stworzonego na wzór klasycznego rattanu, czyli pnączy azjatyckich palm i drzew. Od czasu kiedy wycinka rattanu zaczęła zagrażać środowisku naturalnemu rozpoczęto poszukiwania tworzywa, który będzie go najlepiej imitował. Technorattan okazał się strzałem w dziesiątkę – był nie tylko odporny na zmienne warunki atmosferyczne, ale też z zadziwiającą łatwością można było go zachować w czystości. Technorattan jest także odporny na działanie promieniowania słonecznego – nie blaknie, nie traci swojego intensywnego koloru.
Innym rodzajem mebli ogrodowych są te wykonane z drewna – sprawdzą się one najlepiej w dużych ogrodach. Drewno jest odpowiednio impregnowane przed wnikaniem wilgoci czy brudu.

Altana? Czy są alternatywy?

Istnieje wiele możliwości zadaszenia czy częściowego zadaszenia obszaru, w którym postawimy nasze meble ogrodowe. Do niedawna najczęściej wykorzystywane były altany, obecnie jednak rosnącym zainteresowaniem cieszą się pergole. Pergola wolnostojąca to nowoczesna konstrukcja z trwałego drewna, pozwalająca cieszyć się jednocześnie słońcem oraz umiarkowanym cieniem. Wszystko za sprawą ażurowej konstrukcji.
Polacy chętnie kupują także duże parasole czy zadaszenia wykonane z materiałów tekstylnych.