Pasta do zębów, która upora się z każdym problemem

Pasta do zębów, która upora się z każdym problemem

0

Rynek produktów do higieny jamy ustnej jest niezwykle bogaty. Do wyboru mamy całą gamę past do zębów, płynów do płukania ust i akcesoriów, którymi mechanicznie jesteśmy w stanie zadbać o jamę ustną. Podstawą jest jednak pasta do zębów. Jaka sprawdzi się najlepiej?

Pasta do zębów powinna być przede wszystkim dopasowana do ewentualnych problemów, z jakimi się zmagamy. To ważne, bowiem w pastach znajdujemy różnorodne składniki i substancje. Niektóre z nich mogą skutecznie oczyszczać z nagromadzonego osadu i przy okazji wybielać, ale nie będą odpowiednie dla zębów wrażliwych i odwrotnie.

Teoretycznie zęby możemy czyścić samą szczoteczką, ale trzeba wtedy liczyć się z czasem czyszczenia nawet do 8 minut. Pasta do zębów skraca ten czas o połowę, a ponadto jest o wiele skuteczniejsza. Możemy używać nawet dwóch lub trzech past jednocześnie. Są bowiem produkty, które dostosowane zostają do konkretnych problemów po stronie jamy ustnej i wymagane jest przykładowo, stosowanie ich jedynie raz dziennie

Pasta do zadań specjalnych

Najpopularniejsza ostatnio pasta do zębów to ta, która jest w stanie przywrócić nam biały, piękny uśmiech. Trzeba mieć jednak na uwadze, że zawiera w swoim składzie substancje ścierne, które będą podrażniać nazbyt wrażliwe zęby i dziąsła. Z tymi ostatnimi poradzi sobie pasta do zębów, oznaczana zwykle jako ‘sensitive’ bądź zawierająca substancje łagodzące stany zapalne – wyciągi ziołowe o działaniu przeciwbakteryjnym czy odkażającym. Pasty, które mają zapobiegać próchnicy, w swoim składzie powinny zawierać fluor bądź ksylitol. Ostatni rodzaj past to te, które pozwalają dezaktywować bakterie goszczące na tylnej części języka, a odpowiadające za powstawanie nieprzyjemnego zapachu z ust.

Pasta do zębów powinna być zatem dostosowana do problemów, z jakimi się zmagamy. Ma być skuteczna w działaniu, ale jednocześnie bezpieczna dla delikatnego szkliwa zębów.