Realizacja i rozliczanie dotacji i projektów unijnych – Elbląg

Realizacja i rozliczanie dotacji i projektów unijnych – Elbląg

0

Wiele energii wkładamy w pozyskanie środków finansowych na inwestycje zarówno w infrastrukturę czy wyposażenie firmy lub w rozwój pracowników. Tymczasem prawidłowe koordynowanie projektu związane jest również z szeregiem różnych czynności, które sprawiają, że realizacja przebiega poprawnie zarówno pod względem merytorycznym, jak i finansowym.

 

Doradztwo

Warto ten element powierzyć profesjonalistom z Max Funduszy, a samemu w dalszym ciągu zajmować się prowadzeniem działalności. Bardzo często zdarza się, że to osoby odpowiedzialne za stworzenie projektu później nadzorują jego realizację, co oczywiście ułatwia bardzo wiele zadań. Postępowanie zgodnie z celami, harmonogramem czy też wskaźnikami to również wykonywanie pewnej wizji i strategii, których nadrzędną ideą jest zmiana w tym zakresie, którego przedsiębiorstwo czy też instytucja, organizacja najbardziej potrzebują.

 

Pomoc w uzyskaniu dotacji

Dlatego właśnie często się powtarza, że środki unijne są kluczem do sukcesu i to właśnie dzięki nim można zrealizować inwestycje na różnych poziomach. Przede wszystkim najczęściej dotyczą one innowacji, konkurencyjności przedsiębiorstw oraz rozwoju społecznego. Żeby tak się stało, należy wszystkie założenia projektu spełnić w określonym czasie, osiągnąć zamierzone efekty oraz rozliczyć się z każdej wydanej złotówki. A wszystko w oparciu o konkretne procedury. Dlatego właśnie wielu przedsiębiorców oraz instytucji korzysta z pomocy specjalistów od realizacji i rozliczania różnego rodzaju dotacji.

To pozwala utrzymać płynność projektu oraz sprawia, że cała dokumentacja przygotowywana jest rzetelnie i terminowo. Dzięki temu unika się błędów, opóźnień oraz kar związanych z niezrealizowaniem umowy. Jest to o tyle istotne, że gdy niedociągnięcia pojawiają się na etapie konkursu, można ewentualnie nie otrzymać dofinansowania. W przypadku wykonywania projektu mogą wiązać się na przykład z koniecznością zwrotu środków, niekwalifikowalnością wydatków oraz sankcjami. Dla wielu przedsiębiorstw jest to jednoznaczne z bankructwem. Powierzenie prowadzenia i rozliczenia projektu w ręce profesjonalistów jest zatem bardzo ciekawą alternatywą, która pozwala zarządzać firmą bez stresu.