Rodzaje stron internetowych pod różne funkcje biznesu

Rodzaje stron internetowych pod różne funkcje biznesu

0

Strony internetowe mają rozmaity charakter. Ich głównym założeniem jest spełniać wymagane od użytkowników funkcje i z tego powodu nazewnictwo stron zależnie od ich charakteru jest zróżnicowane. Praktycznie wszystkie strony www tworzy się na indywidualne zamówienie – oczywiście można kierować się sprawdzonymi rozwiązaniami. Przed rozpoczęciem pracy z reguły szuka się dobrych szablonów, inspiracji graficznych, a także określa się wymagane funkcje serwisu. Wszystkie z tych działów wymagają zarówno pracy kreatywnej jak i oszacowania budżetu. Przekroczenie go mija się z celem, dlatego w licznych przypadkach należy ustalić priorytety.

 

Najważniejszy jest layout – przystępny funkcjonalnie i estetyczny

Ponadto wszystkie funkcje serwisu powinny działać jak w zegarku – strona musi ładować się szybko, animacje powinny być płynne, a także wymagana jest poprawność pod kątem wyświetlania na różnych urządzeniach (tabletach i telefonach)

Strony internetowe najczęściej dzieli się z uwagi na ich wielkość. Zaczynając od strony wizytówki – które może być ubogie w funkcje i skrypty, lecz bogata graficznie – po większe strony firmowe, sprzedażowe, sklepy internetowe, witryny serwisowo-zgłoszeniowe, czy wreszcie strony korporacyjne. Większe strony z reguły charakteryzują się zapleczem silnika, który jako osobne oprogramowanie jest dostępny z poziomu panelu użytkownika, mimo że faktycznie stanowi osobne oprogramowanie.

 

Wybór potrzebnych funkcji  na stronie

Dobrze jest skonsultować z firmą, która się zajmuje tego typu wdrożeniami. Dobrze jest wstępnie zebrać oczekiwania, a także skonfrontować je z projektantami. Dobra firma z reguły pomaga w wyborze odpowiednich rozwiązań.