Rozpoczął się okres wzmożonego załatwiania spraw podatkowych i rozliczania się z urzędem skarbowym. To nie tylko zapowiedź wiosny, ale często wielu godzin spędzonych nad dokumentami. Dla wielu osób to ciężkie sprawy i zadania, które przekładane są z tygodnia na tydzień. Tymczasem warto zabrać się do nich jak najszybciej, bo rozliczenie podatku może okazać się miłą niespodzianką, gdy na nasze konto trafi dodatkowa suma. Dotyczy to również rozliczeń zagranicznych. W tym – rozliczenia z holenderskim urzędem skarbowym.
Rzetelnie przeprowadzone rozliczenie podatku z zagranicy
Jeśli chcemy uniknąć zajmowania się wszelkimi formalnościami związanymi z przeprowadzaniem rozliczenia podatku, to dobrym pomysłem jest powierzenie swoich spraw fachowcom ze strony zwrot-podatkow.pl. Zyskamy wówczas pewność, że nasze sprawy są załatwiane tak, jak należy, przez osoby doświadczone w rozliczeniach zagranicznych. Dotyczy to także zwrotu podatku z Holandii, którego wysokość może być znacząca, gdy uwzględnimy na przykład ulgę na dziecko.
Rozliczenie podatku z Holandii w Polsce
Rozliczenie podatku z Holandii w Polsce okaże się sprawą prostą i w dodatku owocującą zasileniem osobistego konta, gdy zabierzemy się do tego z głową. Mamy na to aż 5 lat. Uwzględniając możliwości, które dają nam holenderskie przepisy. Jak korzyści płynące ze wspólnego rozliczania się z partnerem (współmałżonkiem) w przypadku, gdy ten nie ma dochodu w rozliczanym roku podatkowym lub gdy jego dochód nie przekroczył ustalonego limitu. Wówczas najprawdopodobniej przysługuje nam refundacja lub ulga podatkowa.
Obowiązek rozliczenia się w Polsce z dochodów uzyskanych w Holandii?
Czy musimy rozliczać się w Polsce z dochodów uzyskanych w Holandii? Zgodnie z metodą proporcjonalnego odliczenia, podatnik ma obowiązek wykazać dochody zagraniczne w polskiej deklaracji PIT-36 z załącznikiem ZG.