Serwis narciarski – punkt obowiązkowy przez każdym sezonem narciarskim

Serwis narciarski – punkt obowiązkowy przez każdym sezonem narciarskim

0

Serwis narciarski to miejsce, gdzie profesjonaliści kompleksowo dbają o stan nart, zarówno w ramach przygotowania do sezonu, jak i konserwacji sprzętu po sezonie. Największe zapotrzebowanie na usługi serwisu narciarskiego zauważalne jest oczywiście w sezonie zimowym, choć z racji coraz bardziej rozwiniętej turystyki narciarskiej rośnie zapotrzebowanie na serwisowanie nart na przestrzeni całego roku. Przed każdym sezonem należy dokonać serwisowania nart, w celu ich ewentualnej naprawy i przygotowania do jazdy po stokach. Jeśli chodzi o profesjonalny serwis narciarski Kraków oferuje usługi dedykowane najbardziej wymagającym użytkownikom nart.

Ostrzenie krawędzi – najlepiej ręcznie

W opinii zarówno zawodowców, jak i amatorsko jeżdżących na nartach, komfort jazdy bezpośrednio zależy od naostrzenia krawędzi. Najdokładniejszą metodą nadal pozostaje ostrzenie ręczne, które gwarantuje:

– precyzyjną obróbkę na całej długości krawędzi narty
– uzyskanie idealnie równej i gładkiej krawędzi
– indywidualne podejście do klienta

Optymalne dopasowanie krawędzi zapewnia idealną przyczepność na śniegu i wygodę skrętu. Spośród jakich kątów można wybierać?

– 90 to standardowy kąt umożliwiający rekreacyjną jazdę po stoku, idealny dla początkujących narciarzy.
– 89 to kąt dla średniozaawansowanych narciarzy, umożliwiający precyzyjne kierowanie nartą na zakrętach
– 88 to kąt, który ułatwia wprowadzanie nart w skręt, jednocześnie zapewniając mocne trzymanie na lodzie; na ten kąt ostrzy się narty na zawody amatorów.

Serwis narciarski – całe spektrum usług

Poza ostrzeniem krawędzi, serwis narciarski oferuje kompleksowe usługi konserwujące i naprawcze. Inne usługi oferowane przez serwis narciarski to:

– smarowanie nart (na zimno lub na gorąco)
– tuning nart
– naprawy nart, m. in. zalewanie ubytków (czyli tzw. regeneracja ślizgów) czy reperacja rozwarstwienia narty (wyczyszczenie i odtłuszczenie powierzchni, a następnie klejenie nart)
– przygotowanie nowych nart do jazdy (wbrew obiegowej opinii nowe narty nie są gotowe do jazdy i wymagają serwisowania przed rozpoczęciem sezonu narciarskiego)
– konserwacja posezonowa
– profesjonalne przygotowanie nart do zawodów
– montaż nart z dopasowaniem

Odpowiednie przygotowanie nart jest równie istotne dla początkujących narciarzy, jak i zawodowców. Warunkuje komfort i bezpieczeństwo jazdy, ułatwia prowadzenie nart podczas nauki jazdy na nartach. Profesjonalne usługi serwisu są zatem nie do przecenienia. Poszukując idealnego serwisu narciarskiego Kraków, z racji lokalizacji bliskiej wielu wyciągom narciarskim, jest doskonałym miejscem do zadbania o narty.

Narty oraz inny sprzęt zimowy kupisz w serwisie narciarskim AgaSport