Statuetka – czy tylko na półkę?

Statuetka – czy tylko na półkę?

0

Niemal każdy konkurs czy zawody sportowe wiążą się z uhonorowaniem zwycięzców – coraz częściej są to jednak wyłącznie symboliczne nagrody, jak chociażby proste i nic nie znaczące medale oraz statuetki, które wstyd nawet wystawić na domowej półce. Czy statuetki konkursowe mogą być atrakcyjne? Czy mogą posiadać wiele detali i szczegółów?

Już na samym początku rozważań na temat różnego rodzaju statuetek trzeba wyraźnie podkreślić, że rynek tego typu asortymentu jest szczególnie bogaty – z łatwością odnajdziemy statuetki wykonane z tradycyjnych materiałów, jak chociażby z metalu czy drewna, jak i z materiałów znacznie nowocześniejszych – ze szkła czy też z tworzyw sztucznych.

Statuetki odlewane

Jednymi z najpopularniejszych statuetek są statuetki odlewane, które możemy kupić zarówno w gotowej formie, jak i też zlecić ich indywidualną produkcję – nawet w ilości jednej sztuki. Ich ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, jednak w przypadku indywidualnej produkcji musimy się liczyć z wydatkiem już na poziomie przynajmniej kilkuset złotych.

Statuetki tylko na półkę?

Decydując się na konkretne statuetki odlewane warto mieć na uwadze nie tylko ich estetykę i ewentualne komponowanie się z innymi elementami we wnętrzach (najczęściej statuetki ustawiane są przecież na półkach czy też nad kominkiem), ale również ze względu na sporą wagę, mogą być wykorzystywane między innymi w formie przycisku do papieru.

Gdzie kupić statuetki odlewane?

Statuetki odlewane są dzisiaj najpopularniejszą formą statuetek i tym samym nie powinniśmy mieć żadnych problemów z ich znalezieniem. Co prawda w przypadku chęci zakupu indywidualizowanej statuetki odlewanej zostaniemy prawdopodobnie odesłani bezpośrednio do producentów tego typu figurek, to jednak w Polsce znajdziemy ich przynajmniej kilkunastu – każdy z nich świadczy usługi na najwyższym możliwym poziomie.

Podsumowując, statuetki konkursowe mogą być atrakcyjną formą uhonorowania zwycięzców – będą im przypominać o emocjach związanych z uczestnictwem w danych zawodach czy konkursie, a jednocześnie mogą estetycznie wyglądać na domowych półkach. Jeżeli jesteśmy organizatorami danego wydarzenia to warto jednak podejść do tego tematu z odpowiednim wyprzedzeniem, aby poszukiwania odlewanych statuetek nie były prowadzone w pośpiechu.

Artykuł powstał we współpracy ze Pucharowo.PL