Szafki wiszące do kuchni – praktyczne porady

Szafki wiszące do kuchni – praktyczne porady

0

Szafki wiszące do kuchni to bardzo dobry wybór, który znaleźć można obecnie w wielu pomieszczeniach. Ich montaż może spowodować powstanie wielu problemów. Warto poznać praktyczne porady, aby wiedzieć jak takie meble należy zamontować.

Szafki wiszące do kuchni w wysokich pomieszczeniach

Szafki wiszące do kuchni zawsze powinny znajdować się na odpowiednich wysokościach. Jak jednak określić tą wysokość? Jeżeli mamy do czynienia z wysokimi pomieszczeniami należy pamiętać o swobodnej pracy przy meblach. Szacuje się, że w takich wypadkach odległość pomiędzy szafką i blatem kuchennym powinna wynosić ok. 60 cm. Dzięki temu będzie można zapewnić sobie także swobodne korzystanie z szafek. Wszystko będzie dostępne na wyciągnięcie ręki. Zachowanie tego typu wysokości pomoże również na zamontowanie odpowiedniego oświetlenia.

Szafki wiszące do kuchni w niskich pomieszczeniach

W niskich pomieszczeniach również można powiesić funkcjonalne szafki wiszące do kuchni. Należy jednak wszystko dokładnie zaplanować. Odległość pomiędzy blatem i szafkami nie może być mniejsza niż 45 cm. Jeżeli odległość zostanie zmniejszona, to praca na blacie kuchennym będzie sporo utrudniona. Do tego dobór odpowiednich sprzętów AGD będzie ciężki. Przed zamontowaniem szafek wiszących warto wyznaczyć sobie odpowiednie odległości pomiędzy blatem i meblami za pomocą linijki i ołówka. W ten sposób wszyscy będą wiedzieć czy tego typu meble są dobrym rozwiązaniem do jego kuchni. Może się bowiem okazać, że komuś będzie potrzebne zupełnie inne wyposażenie do kuchni.