Szerokości i przyczepności!

Szerokości i przyczepności!

0

Październik i listopad to ciężki okres zarówno dla dorosłych, jak i dla ich pociech. Po urlopach czy wakacjach trzeba na nowo wdrożyć się w codzienny tryb pracy i nauki, a przy tym zapomnieć o słonecznych popołudniach, weekendowych wypadach nad wodę i spacerach w letnich, zwiewnych ubraniach. A szara rzeczywistość może przecież być naprawdę przytłaczająca. Brzydka pogoda, konieczność porannego wstawania i wypełniania tysiąca obowiązków każdego dnia – cóż, nie trzeba nikomu tłumaczyć, że może to okazać się naprawdę przytłaczające.

Nie ograniczaj się do doraźnych sposobów

Jak temu zaradzić? Oczywiście można stosować metodę małych przyjemności – poprawiać sobie humor zakupami, codziennie wieczorem wylegiwać się przed telewizorem. Ale to krótkoterminowe środki zaradcze, które raczej nie pozwolą nam naładować baterii i naprawdę się zrelaksować. Idealnym pomysłem będzie za to krótki wypad do jakiegoś miejsca w Polsce, które chętnie byśmy zobaczyli i pokazali naszym dzieciom.

Rozważnie wybierz cel wycieczki

Pierwsze, co musimy zrobić, to określenie charakteru wycieczki. Czy decydujemy się na spędzenie tego czasu na łonie przyrody? A może – zwłaszcza biorąc pod uwagę kapryśną pogodę – lepiej wybrać się do miasta? Wybierz takie, które wyjątkowo lubisz albo to, które zawsze chciałeś zobaczyć. Zdecyduj, jak luksusowa ma być wycieczka pamiętając, że przecież nie trzeba koniecznie spać w ekskluzywnym hotelu, aby przyjemnie spędzić czas. Wstępnie zaplanuj też atrakcje.

Czym najlepiej pojechać?

Kolejny etap to wybranie środka transportu. Najtańszą opcją może okazać się pociąg, ale pamiętaj, że wiążą się z tym pewne ograniczenia. Jeśli na przykład przy okazji będziecie chcieli odwiedzić okoliczne miejscowości albo chcecie pojechać w dwa miejsca podczas jednego wyjazdu, samochód może okazać się znacznie bardziej komfortowy. Pamiętaj tylko, aby odpowiednio przygotować się do podróży. Wybierz najlepszą trasę, a po drodze niech wspomaga Cię tak przydatne gadżety, jak nawigacje Tom Tom. A jeśli masz do pokonania bardzo duży dystans, zadbaj o to, aby w samochodzie była druga osoba, która może Cię zmienić za kierownicą.

Mamy nadzieję, że taki wyjazd pozwoli Ci nabrać sił na długie zimowe miesiące. Cykliczne organizowanie takiego wypadu to świetny sposób na zacieśnienie więzi rodzinnych, poprawienie nastroju i oderwanie się od szarej codzienności.