Triki, które odmienią Twoją kuchnię!

Triki, które odmienią Twoją kuchnię!

0

Wyposażenie i urządzenie kuchni stanowią spore wyzwania szczególnie dla osób nieposiadających zmysłu architektonicznego. Większość z nas zleca zadanie urządzenia kuchni doświadczonym dekoratorom wnętrz lub też inspiruje się tym, co widzi w polskich i zagranicznych katalogach wnętrzarskich. Istotne jest to, aby kuchnia była przede wszystkim funkcjonalna. Jakie elementy i rozwiązania warto zastosować?

Wpuść do pomieszczenia światło

Aby kuchnia była pomieszczeniem, w którym chętnie spędzamy czas, koniecznie pomyślmy o tym, jak wpuścić tam jak najwięcej światła. Podstawą jest odpowiednia aranżacja okien: nie zasłaniajmy ich metrami długich firan i zasłon. Zamiast tego warto skorzystać z ofert producentów rolet, które możemy zaciągać zarówno od góry, jak i od dołu. Dzięki temu sami będziemy decydować, jak wiele światła wpada do pomieszczenia. Ważne jest także to, aby po zmroku kuchnia była oświetlona równomiernie przez dedykowane punkty świetlne. Najlepszym rozwiązaniem będą żarówki LED.

Wybieramy meble do kuchni

Wybór mebli kuchennych będzie najtrudniejszym wyborem – producenci zaproponują nam setki interesujących kompletów mebli kuchennych na wymiar, mebli kuchennych gotowych do wstawienia. Większość z nich tworzona jest z desek meblowych o względnie wysokiej odporności na uszkodzenia. Powierzchnia desek meblowych pokrywana jest laminatami, aby zwiększyć ochronę wnętrza drewna, jak i nadać meblom nietuzinkowego wyglądu. Istotna jest duża ilość miejsca do przechowywania przyborów kuchennych – warto pomyśleć o meblach kuchennych z wyspą. Wyspa posłuży nie tylko jako dodatkowa przestrzeń na garnki, ale również powierzchnia do przygotowywania posiłków i ich spożywania. Wyspa z pewnością odmieni także charakter naszej kuchni.