Trzy sadzonki iglaków, które musisz mieć w swoim ogrodzie

Trzy sadzonki iglaków, które musisz mieć w swoim ogrodzie

0

To żelazna pozycja niemal w każdym polskim ogrodzie. Sadzonki iglaste, zawsze zielone, eleganckie i dekoracyjne, pozwalają na nieproblematyczną uprawę i bardzo wszechstronne zastosowanie, zarówno w otoczeniu domu, jak i w przestrzeni publicznej. W tym artykule, wraz z serwisem OgrodowyMlyn.pl, opiszemy trzy śliczne sadzonki iglaste, które warto kupić na wiosnę.

 

Sadzonki iglaków odmiany Fastigiata Robusta

 

Jednymi z chętniej wybieranych ostatnimi laty są sadzonki drzewek iglastych odmiany Fastigiata Robusta. To smukłe i wysokie cisy o bardzo charakterystycznym pokroju, typowe dla krajobrazów śródziemnomorskich. Piękne rosnące pojedynczo sadzonki iglaste tego typu znajdziemy od Grecji, przez Włochy, Południową Francję, po Hiszpanię. Często korzysta się z nich do tworzenia wspaniałych szpalerów na wjazdach do willi. Jeśli więc celujemy w aranżacje ciepłe, pełne śródziemnomorskiego słońca i południowego temperamentu, warto wpleść w aranżację zieleni właśnie te sadzonki drzew iglastych. Rosną one powoli, po około dekadzie osiągną wysokość 2 metrów oraz rozpiętość do 0,5 m. Cisy to sadzonki iglaków, które są bardzo odporne na choroby i niezwykle łatwe w pielęgnacji (sadzonki iglaków na www.ogrodowymlyn.pl/10-drzewa-i-krzewy-iglaste-sadzonki).

 

Sadzonki iglaków odmiany Stardust

 

To wariant, który wnosi do ogrodów wiele życia i pozytywnej energii. Sadzonki iglaste cyprysik lawsona Stardust od pewnego czasu można znaleźć także w Polsce, zwłaszcza w dużych, okazałych ogrodach, gdzie kompozycje zieleni stanowią ważne miejsce. Jego znakiem rozpoznawczym są igły o niespotykanej barwie: żółto-zielonej, jaskrawym odcieniu nawiązującym do cytryny. Poza tym sadzonki iglaste Startdus wyrastają na dość okazałe sztuki, sięgające wysokością nawet 3 m, zaś rozpiętością ponad 2 m.

 

Cyprysiki do sadzonki iglaków, które rosną nawet przy niewielkiej wilgotności gleby. Są bardzo odporne na choroby i mróz, świetnie radzą sobie z okresami przejściowej suszy, będą też doskonale radzić sobie przy dużym nasłonecznieniu. Jeśli zależy nam na bujnym i szybki wzroście, warto zadbać o to, by gleba była regularnie podlewana (ale nie zalewana, jedynie lekko wilgotna), zaś odczyn gleby powinien być lekko kwasowy.

 

Sadzonki iglaków Sander’s Blue

 

Ostatnia propozycja to sadzonki drzewek iglastych, które zachwycają kolorystyką i bardzo eleganckim pokrojem. To doskonale znane w naszym kraju świerki białe, jednakże odmiana Sander’s Blue nieco odbiega od typowych przedstawicieli tej grupy. Otóż te sadzonki iglaste to tak naprawdę miniaturki, które osiągają do 80 cm wysokości i do 30 cm rozpiętości. Przez ich kompaktowe rozmiary świetnie nadają się do dużych i tych mniejszych ogrodów, a także do uprawy w pojemnikach. Sadzonki iglaków Sander’s Blue zwykle bardzo rzucają się w oczy, wszystko za sprawą siwych lub srebrnych igieł, które przepięknie kontrastują z zielenią pozostałych ogrodowych nasadzeń.