Zamiast wizyty u kosmetyczki

Zamiast wizyty u kosmetyczki

0

Każda kobieta lubi czasami usiąść na fotelu kosmetyczki i poddać się relaksującemu zabiegowi. Czasami jednak idziemy do salonu kosmetycznego tylko dlatego, że uważamy, że taka jest konieczność, a wcale nie mamy ochoty na wydawanie ostatnich pieniędzy na zabieg kosmetyczki. Na szczęście są takie zabiegi, które możemy z powodzeniem wykonać również w domowym zaciszu. O jakich rzeczach mowa?

Manicure

Bardzo często chodzimy do kosmetyczki, aby zadbać o nasze paznokcie u stóp lub rąk. Tymczasem, domowy zabieg manicure również może przynieść pożądane rezultaty.
Warto rozpocząć go od zamoczenia paznokci i skórek w wodzie z oliwką. Następnie odsuwamy skórki, tak jak to robi kosmetyczka, obcinamy i piłujemy paznokcie i w końcu malujemy je.
Może się wydawać, że tylko kosmetyczka może je pomalować w sposób trwały. To jednak nieprawda. Na rynku dostępne są obecnie dwie technologie, dzięki którym możemy cieszyć się pięknym manicure przez długie tygodnie. Mowa o lakierach hybrydowych oraz wynylowych.
Aby wykonać manicure hybrydowy, musimy zakupić specjalne lakiery oraz lampę UV, za pomocą której będziemy utwardzać lakier.
Jeszcze prościej wygląda natomiast sprawa z manicure winylowym. Lakiery winylowe są utwardzane pod wpływem zwykłego światła. Warto więc wpisać w wyszukiwarkę „lakiery winylowe sklep” i sprawdzić, gdzie możemy kupić takie sprytne kosmetyki.

Regulacja brwi i henna

Często nie wychodzimy od kosmetyczki zadowolone z regulacji brwi. Jeśli dokładnie wiemy, jaki kształt chcemy osiągnąć, spróbujmy następnym razem zrobić to samodzielnie lub z pomocą przyjaciółki.
W domu możemy wykonać również hennę brwi, za pomocą specjalnego kosmetyku.

Makijaż wieczorowy

Do gabinetu kosmetycznego udajemy się nie tylko na konkretne zabiegi, ale czasem również po to, aby wykonać makijaż na wielkie wyjście. Jeśli poświęcimy jednak trochę czasu i cierpliwości na naukę, możemy wykonać go samodzielnie.

Jak się do tego zabrać? Z pomocą przychodzą miliony filmików instruktażowych, które znajdziemy w internecie. Warto się z nimi zapoznać i powoli, małymi krokami uczyć się sztuki makijażu. W wielu z nich tajniki wyjaśnione są w prosty sposób, ale dla laika narysowanie idealnej kreski eyelinerem mimo to może być problematyczne. Trzeba więc uzbroić się w sporą dozę cierpliwości.

Oprócz czasu, cierpliwości i dostępu do internetu przydadzą się nam również porządne, dobre kosmetyki. Jest to spora inwestycja, ale pamiętajmy, że kosmetyczki korzystają właśnie z profesjonalnych kosmetyków i dlatego wyglądamy tak ładnie po wyjściu z salonu. Jak zaoszczędzić na kosmetykach? Polujmy na promocje w drogeriach. Bardzo często znane sieciowe drogerie oferują pakiety typu: drugi kosmetyk za złotówkę albo spore upusty na poszczególne grupy mazideł do twarzy. Wyłapujmy tego typu akcje i korzystajmy z nich bez wahania. W sprawie wyboru kosmetyków dla siebie możemy poradzić się także kosmetyczki albo znów zajrzeć do filmików, w których znajdziemy naprawdę wiele ciekawych i konkretnych porad dotyczących makijażu.

Lakier winylowy kupisz w sklepie kosmetycznym http://www.seol-cosmetics.pl/en/cnd-vinylux-steelgaze,3,52643,501999