Znani i cenieni producenci zegarków – jaką markę wybrać?

Znani i cenieni producenci zegarków – jaką markę wybrać?

0

Szukając idealnego zegarka dla siebie zazwyczaj poświęcamy nawet całe tygodnie na to, aby wybrać konkretny model. Gubimy się pomiędzy kolejnymi propozycjami znanych i mniej znanych producentów, zastanawiamy się nad kolorem, całkowicie nie zwracając uwagi na parametry urządzenia. To spory błąd. Warto jednak mieć świadomość, że cenione marki produkujące zegarki od dziesięcioleci mogą zaoferować nam znacznie więcej, niekoniecznie w zaporowych cenach. Jakich producentów brać pod uwagę?

Omega – marka dla wymagających!

Marka Omega jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek przez ogół społeczeństwa. Szwajcarskie konsorcjum wchodzi w skład Swatch. W swojej historii może pochwalić się produktami, które brały udział w misjach Apollo, i jako pierwsze pojawiły się na Księżycu. Dodatkowo Omega była oficjalnym chronometrażystą podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2010 roku.

Marka powstała w roku 1848 jako niewielka manufaktura. Początkowo jej właściciel, Louis Brandt, w miesiącach zimowych ściągał od dostawców różnorodne części i składał je, aby w okresie letnim wyjeżdżać do innych krajów europejskich i sprzedawać je. Po śmierci ojca synowie Brandta postanowili przekształcić manufakturę w sprawnie zarządzane przedsiębiorstwo, z regularnymi dostawami elementów oraz stałą sprzedażą.

Tuż przed nastaniem XX wieku marka Omega była znana i ceniona przez kupujących. W roku 1900 marka otrzymała nagrodę Grand Prix podczas światowej wystawy w Paryżu za model kieszonkowy Greek Temple.

Współcześnie do najpopularniejszych modeli zegarków Omega zalicza się serię Seamaster z automatycznym lub kwarcowym naciągiem, produkowaną od roku 1947.

Zegarki Omega wyparły również inną znaną markę – Rolexa – w filmowych przygodach słynnego agenta 007. Pierwszy model Omegi dedykowanej dla Jamesa Bonda możemy zobaczyć w filmie Golden Eye z roku 1995.