Kontenery z tworzyw sztucznych – do transportu, magazynowania i segregowania odpadów

Kontenery z tworzyw sztucznych – do transportu, magazynowania i segregowania odpadów

0

Kontenery plastikowe znalazły wiele zastosowań. Wykorzystuje się je w czasie transportu wybranych produktów, stosuje się je w magazynach, aby lepiej zabezpieczyć przechowywane towary, głównie łatwo psujące się czy też podatne na działanie czynników zewnętrznych. Najpowszechniej jednak wykorzystuje się kontenery z tworzyw sztucznych do segregowania i zbierania różnego rodzaju odpadów.

Kontener z plastiku jako kosz na śmieci


Plastikowy kontener, aby był wykorzystywany do zbierania śmieci i odpadów, musi mieć odpowiednie gabaryty, a jednocześnie musi być wykonany z odpowiednio wytrzymałego tworzywa. Niektóre kontenery na specjalne rodzaje odpadów, jak np. odpady chemiczne czy żużel i gorące odpady węglowe, musi być dodatkowo wzmocniony i odporny na działanie czynników chemicznych lub wyższych temperatur. Zazwyczaj kontenery plastikowe na odpady są pojemnymi kontenerami, wyposażonymi w kółka i posiadającymi zamykaną klapę. Oba rozwiązania pozwalają na szybkie przesuwanie kontenera i jego wyładowywanie w czasie odbioru śmieci. Kontener z plastiku może służyć do selektywnej zbiórki odpadów, wówczas jest kontenerem w określonym kolorze, a zamiast zdejmowanej klapy u góry posiada niewielki otwór, umożliwiający wrzucanie posegregowanych odpadów. Kontenery na odpady do powtórnej przeróbki posiadają za to specjalny otwór w dnie, zabezpieczany uchylną klapą, który umożliwia wysypanie zawartości kontenera do specjalnego pojazdu.

Kontenery z plastiku nie tylko w śmietnikach


Choć kontenery z tworzyw sztucznych wykorzystuje się głównie do zbierania odpadów, to mogą one być również wykorzystywane w prywatnych gospodarstwach domowych oraz w przestrzeni publicznej. W tym przypadku są dużo mniejszymi kontenerami, które w przestrzeni publicznej mogą być dodatkowo zamieszczone na specjalnych słupkach czy postumentach. Pojemność takich kontenerów jest zróżnicowana, zwykle nie przekracza 50 litrów. W domach wykorzystuje się bardzo często kontenery o pojemności około 120 litrów, natomiast w śmietnikach na osiedlach mieszkaniowych sięga się po kontenery o pojemności co najmniej 360 litrów. Firmy mogą zamawiać kontenery dużo większe – niektórzy producenci deklarują możliwość wyprodukowania kontenera z plastiku o pojemności do 1700 litrów.

Zamykane kontenery plastikowe wykorzystuje się również do transportu i magazynowania drobniejszych produktów. Czworokątne głębokie kontenery z zamykanym wierzchem pozwalają na optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej, a jednocześnie zabezpieczają umieszczone w ich wnętrzu drobne towary.

Źródło artykułu: https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/kontenery-plastikowe-jedno-rozwizanie-nieskoczone-moliwoci/