Zawarcie związku małżeńskiego to wyjątkowa chwila w życiu dwojga młodych ludzi. W Polsce przyjęło się, że śluby zawieramy najczęściej w kościołach, znacznie rzadziej w urzędach USC. Do niedawna faktycznie takie proporcje były normą. Obecnie młodzi ludzie szukają pomysłu na nietuzinkowy ślub, jak również coraz częściej określają siebie, jako osoby niewierzące, dlatego znacznie częściej wybierają ceremonie w urzędach.
Zmiany w prawie cywilnym w roku 2015 pozwoliły na rozluźnienie formuły ślubów urzędowych. Nowe rozporządzenia pozwoliły na organizacje ślubu cywilnego w dowolnie wybranym miejscu, o ile oczywiście było ono odpowiednio uroczyste. Młodzi ludzie wybierali więc zamki, pałace, ale również ogrody przy restauracjach, gdzie później miało odbyć się wesele. Takie rozwiązanie, pomimo, że drogie, wybiera coraz więcej par. Koszty takiego ślubu są dziesięciokrotnie wyższe niż w przypadku klasycznego ślubu w USC – to koszt rzędu 1000 zł. Koszt ten uwzględnia dojazd urzędnika cywilnego do wskazanego miejsca, jak również konserwację stroju.
To jednak nie jedyne możliwości, jakie mają przed sobą przyszłe pary młode.
Ślub w tropikach
Coraz więcej biur podróży oferuje swoim klientom możliwość zawarcia małżeństwa w egzotycznych krajach, takich jak Seszele czy Dominikana. W przypadku ślubu na Dominikanie konieczne jest jedynie dostarczenie niezbędnych dokumentów do touroperatora. Organizator wyjazdu ma za zadanie zająć się wszelkimi formalnościami, aby młoda para nie musiała stresować się sprawami administracyjnymi. Ślub odbywa się najczęściej na egzotycznej plaży, przy akompaniamencie szumu palm oraz morza. Młoda para składa przysięgę małżeńską przed urzędnikiem państwowym. Z pewnością taki ślub stanie się niezapomnianą pamiątką, a sam wyjazd wspaniałą przygodą.