Stawianie pierwszych kroków przez dziecko to w życiu każdego rodzica bardzo ważny moment. W osiągnięciu celu, tudzież dziecięcego sukcesu pomóc mogą liczne gadżety, takie jak pchacze, chodziki oraz specjalne szelki. W szczególności to właśnie ostatni ze sposobów podbił serca wszystkich młodych rodziców. Nic dziwnego, szelki są bowiem zarówno dużym ułatwieniem dla pociech, jak i samych opiekunów, którzy niejednokrotnie towarzyszą dzieciom w tej jakże ważnej chwili. Nie wolno przegapić żadnego momentu w dorastaniu malucha, w szczególności, że czas leci, a próby siadania oraz raczkowania szybko przemieniają się w coraz większą ciekawość i – finalnie – naukę chodzenia.
Każde dziecko, kiedy tylko spostrzeże, że może doczołgać się do ulubionej zabawki, zaczyna morderczą próbę nauki czegoś więcej – chodzenia. Tak oto pozorna zabawa dla dziecka okazuje się być prawdziwym koszmarem dla rodziców, a duma zamienia się w ból. Wszystko to za sprawą pozycji, jaką opiekunowie przyjmują, kiedy ich maluchy trzymają się kurczowo dłoni, bądź palców, a starsi muszą dzielnie znosić niekończące się pokłady energii dzieci i ich upartości – zgięci wpół.
Pomoc na szóstkę z plusem
Szelki są mocowane w kroku oraz w pasie dziecka, jednak istnieją również modele, które zakłada się pod pachami oraz na ramionach maluchów. Pierwsze z nich posiadają specjalne przedłużenia, czyli uchwyty, za które rodzice przytrzymują dziecko. Szelki zakładane na ramiona z kolei są wyposażone w specjalną smycz.
Głównymi zadaniami szelek jest pomoc w nauce chodzenia, a także w utrzymaniu zarówno równowagi, jak też i właściwej pozycji ciała. Dodatkowo, gwarantują one ochronę przed ewentualnymi upadkami.
Szelki do nauki chodzenia okazują się zatem pewnego rodzaju rewolucją w opiece nad dziećmi od szóstego nawet do czternastego miesiąca życia. Decydując się jednak na ich zakup, należy zwrócić szczególną uwagę na przedział wiekowy oraz zakres wagowy, do których są przeznaczone.
Jak kupować szelki do nauki chodzenia dla dzieci?
Szelki posiadają różnorodne rozmiary i to właśnie na ten szczegół należy zwrócić uwagę podczas ich zakupu. Każdy producent podaje na opakowaniu wiek i wagę, do których dany model się nadaje.
Czy warto kupić szelki do nauki chodzenia?
Odpowiadając na pytanie: czy warto? Nie można nie powiedzieć „tak”. Choć na licznych forach dla rodziców zdania są podzielone, to jednak opinie lekarzy nie pozostawiają złudzeń – szelki nie tylko pozwalają zachować zdrową sylwetkę u opiekunów, ale i nie krzywią oraz nie krępują ruchów dzieci. Szelki jednak powinny być stosowane od czasu do czasu, bowiem należy pozwolić pociechom co jakiś czas upaść i tym samym uczyć się na własnych błędach.
Mimo to jednak, kwestia zakupu zależy od indywidualnych preferencji rodziców.
Jak założyć szelki do nauki chodzenia?
Szelki są w pełni komfortowe dla dzieci oraz rodziców, jednak należy wiedzieć, jak odpowiednio je założyć. Gadżet ten należy przełożyć w kroku malucha oraz zapiąć w pasie za pomocą klamerek. W przypadku szelek montowanych pod pachami oraz na ramionach, ich założenie jest podobne do zakładania plecaka.