Trening personalny w Katowicach

Trening personalny w Katowicach

0

Moda na regularne uprawianie sportu ale również dostęp do licznych imprez biegowych, stworzonych z myślą o amatorach, którzy chcą poprawiać swoje wyniki, sprawiła, że do łask powrócił trener personalny. Kojarzy głównie z treningami zawodowców lub pomagający celebrytom trener jest obecnie dostępny dla każdego, kto chce uzyskać profesjonalne wsparcie w czasie ćwiczeń.

Od czego rozpocząć współpracę z trenerem

Trening personalny w Katowicach może być przeprowadzony pod okiem specjalisty, który ma również osobiste doświadczenia z regularnego uprawiania sportu. Trener osobisty rozpoczyna współpracę z klientem od oceny jego kondycji oraz od stanu jego zdrowia. W wielu przypadkach wskazane jest posiadanie aktualnych badań, aby zaplanowane treningi nie przyniosły szkody organizmowi klienta. Badania na pewno będą konieczne w przypadku osób, które wraz z trenerem osobistym chcą się przygotować do imprezy sportowej. Pierwszy trening, w czasie którego ustalane są możliwości klienta, to również czas, gdy trener osobisty pokazuje, jak należy właściwie wykonać niektóre ćwiczenia. Szczegółowy plan treningów, jaki jest ustalany na początku współpracy, zwykle jest poddawany okresowej weryfikacji. Dochodzi do niej np. raz w miesiącu, aby zmienić częstotliwość treningów lub aby w treningach uwzględnić jakieś ćwiczenia.

Treningi, dieta, suplementacja

W wielu przypadkach trener personalny – https://trenerkatowice.pl/ odpowiada nie tylko za wsparcie w ramach planów treningowych. Jako profesjonalista może również pomóc klientowi w osiągnięciu założonych celów także poprzez ustalenie diety czy uwzględnienie suplementacji, która pozwoli na szybsze osiągnięcie określonych celów. Trening personalny w Katowicach może się także odbywać z różną częstotliwością, przy czym samą częstotliwość treningów ustala się wraz z klientem. W niektórych przypadkach wskazane są treningi codzienne, czasem natomiast wystarczą dwa treningi personalne z trenerem w ciągu tygodnia. Niektórzy klienci chcą z kolei, aby w początkowej fazie trener towarzyszył im w każdym treningu, natomiast wraz z upływem czasu jego obecność może się ograniczać do regularnego sprawdzania poprawności wykonywania ćwiczeń czy do ustalania nowych celów treningowych.

Trener osobisty to specjalista, który wie, jak ważna dla zdrowia jest regularna aktywność fizyczna oraz odpowiednia dieta. Jednak jego pomoc jest zawsze uzależniona od tego, co i w jakim czasie chce osiągnąć jego klient. Zazwyczaj współpraca w ramach treningów personalnych jest rozłożona w czasie i obejmuje kilkumiesięczne kontrakty.