Akcja koncentracja

Akcja koncentracja

0

Jak się skoncentrować na trudnych zadaniach, wymagających od nas maksymalnej uwagi i perfekcyjnej pracy umysłu? Jak osiągnąć precyzję intelektualną, dzięki której szybko i sprawnie rozwiążemy wszystkie problemy i zagadnienia? Jak osiągnąć jasny umysł, który wykaże się kreatywnością? Jak w pełni wykorzystać nasz umysłowy potencjał? Okazuje się, że nad tym wszystkim można popracować.

Kiedy wszystko nas rozprasza

Skupić się na skomplikowanym tekście czy projekcie. Nie przeoczyć żadnego szczegółu. Napisać trudny raport. Nie popełnić żadnych błędów w sprawozdaniu. Albo przeczytać ze zrozumieniem obszerny fragment podręcznika. Tymczasem rzeczywistość koszmarnie nas rozprasza. Powstaje pytanie: jak się skoncentrować?

Wyłącz rzeczywistość

Przede wszystkim wyłącz wszystko to, co może cię rozpraszać. Jeśli to możliwe, wycisz telefon. Korzystaj z Internetu tylko wtedy, gdy to jest konieczne. Znajdź dla siebie przyjazne miejsce do pracy. Włącz spokojną muzykę, która zadziała jak biały szum i zagłuszy dźwięki z zewnątrz.

Włącz myślenie

Skorzystaj z metod pracy proponowanych na kursach szybkiego czytania i efektywnej nauki. Przygotuj swój umysł, wykonując ćwiczenia na koncentrację. Sprawią one, że całkowicie skoncentrujesz się na skomplikowanym przedsięwzięciu intelektualnym. Twórczy i wyćwiczony umysł upora się szybko i precyzyjnie z trudnymi tekstami, schematami, pojęciami, kalkulacjami. Będzie dążył do doskonałości.