Zajęcia dodatkowe dla dziecka

Zajęcia dodatkowe dla dziecka

0

Wybierając najlepsze zajęcia dodatkowe dla dziecka, pamiętajmy o kilku zasadach. Dopasujmy zajęcia do wieku dziecka, ale też do jego zainteresowań i charakteru. Nie planujmy nigdy zbyt wiele! Nie róbmy nic na siłę, jeśli dziecko uzna, że dana forma aktywności mu nie odpowiada.

Zajęcia ruchowe

Dla starszych dzieci, które lubią aktywność fizyczną i przypominają wulkany energii, doskonałym pomysłem będą konkretne zajęcia sportowe. W zależności od preferencji dziecka można wybrać piłkę nożną, koszykówkę, pływanie. Możliwości jest naprawdę sporo. Jeśli dziecko ma skłonność do tycia i nie lubi ruchu, tym ważniejsze będzie nakłonienie go do jakiejś formy aktywności fizycznej. Ale zawsze trzeba to robić delikatnie i pomysłowo.

Może taniec? Zumba czy balet. Już nawet czterolatki mogą świetnie się bawić na takich zajęciach. Niekoniecznie muszą zostać profesjonalnymi tancerzami. Chodzi głównie o ruch, zabawę i integrację.

Zajęcia teatralne i plastyczne

Dla dzieci lubiących tworzyć – na scenie, na kartce, na płótnie – teatr i plastyka okażą się atrakcyjnym sposobem spędzania czasu wolnego i formą rozwoju osobistego.

Kurs szybkiego czytania dla wszystkich

Szybkie czytanie dla dzieci i młodzieży – to naprawdę świetny pomysł. Kurs sprawi dzieciom frajdę i doskonale przygotuje do nauki. Czytanie książek sprawi wielką przyjemność. Zwłaszcza gdy będzie ono takie łatwe.