Angielska herbatka na świeżym powietrzu

Angielska herbatka na świeżym powietrzu

0

Ogrody w stylu angielskim zachwycają nas już od XVIII wieku. W swojej naturalności nawiązują do parków krajobrazowych, starając się je wiernie naśladować. Jeśli jesteś posiadaczem dużej działki, najlepiej położonej w sąsiedztwie lasu, masz świetną sposobność, aby stworzyć na swojej posesji romantyczny klimat angielskiego ogrodu.

W tym szaleństwie jest reguła

Na pierwszy rzut oka ogrody angielskie wydają się być ukłonem w stronę dzikiej natury, która za nic ma sobie plany architektów zieleni. Ale to tylko pozory! Osiągnięcie efektu nieposkromionej dzikości wymaga poświęcenia czasu i misternych zabiegów pielęgnacyjnych. Jakie są najczęściej wymieniane cechy ogrodów angielskich? Przede wszystkim asymetria, nieregularność i swobodność form. Bujne pnącza i rośliny wypełzają na ścieżki, pną się po murach w nieograniczanej ekspansji. Równo przystrzyżone, soczysto-zielone trawniki urozmaicają kwitnące krzewy i wielobarwne, piętrowe rabaty kwiatowe. Nieokiełznane oblicze kontrastuje z kulistymi rzeźbami bukszpanowymi, topiarami i żywopłotami. Wszechobecną zieleń przecinają liczne wodne akcenty, takie jak fontanny lub przyścienne źródełka, stylizowane na naturalne ujęcia wody.

Miejsce dla siebie

Codzienne przebywanie w zadbanym, oryginalnym ogrodzie może być odskocznią od codziennych problemów. Idealnej wizji dopełnią meble ogrodowe z technorattanu i finezyjne oświetlenie. Ustawiając wśród zieleni stylową sofę albo fotele stworzysz kącik, w którym naładujesz akumulatory po ciężkim dniu. Ogrody angielskie obfitują w elementy takie jak altany i trejaże, które harmonijnie skomponują się z meblami o jasnej, naturalnej barwie.