Bezpieczeństwo prawne dla naszych wytworów – czego można się spodziewać

Z naszego doświadczenia wynika, że nie warto myśleć o bezpieczeństwie tylko przy pogaduszkach ze znajomymi, albo tuż przed snem. Różnego poziomu bezpieczeństwo jest bardzo ważne, a warto podkreślić, że w Polsce najmniej troszczymy się o prawa intelektualne.

Z pozoru są to rzeczy które najtrudniej ukraść i najłatwiej udowodnić winę złodzieja

Z pozoru, bo zdajemy sobie sprawę, że przypadkowe drobne podkradanie zdjęć, wykorzystywanie naszych sloganów reklamowych, czy metod działania może w niewielkim stopniu zaszkodzić przedsiębiorstwu. Warto podkreślić jednak że większość tych rzeczy nie jest chroniona na odpowiednim poziomie, a jak wiadomo okazja czyni złodzieja. Niejednokrotnie spotykaliśmy się z sytuacją wykorzystania części pomysłu do różnego rodzaju inspirowania się. Wszystko byłoby fajnie gdyby pozostało to w zaciszu domowym i nie wyszło na światło dzienne, a tym bardziej nie zostało wykorzystane komercyjnie.

Tak właśnie działają złodzieje własności intelektualnej – wykorzystują czyjąś pracę, aby móc zarobić porządne pieniądze

Obecnie niestety fakt tego, że większość wytworów jest na minimalnym poziomie chroniona prawem wykorzystuje się je na lewo i prawo, do momentu aż zgłosi się właściciel. Powiedzmy sobie szczerze, że tego typu wykorzystywanie cudzej własności intelektualnej jest w Polsce praktycznie bezkarne. Większość złodziei świadomych lub nieświadomych swojego czynu po prostu usuwa ukradzione zdjęcia, anuluje swoją prac, albo zmienia tekst/slogan. Zupełnie tak jakby nic się nie stało. Jakby nikt z tego nie skorzystał.

Sprawa jest oczywiście o wiele bardziej poważna i dlatego profesjonalna ochrony zapewnia skorzystanie z usług kancelarii patentowej. Polecamy tutaj kancelarię Traset z Gdańska. Pełną ich ofertę znajdziecie państwo na stronie internetowej https://www.traset.pl/